طرز تهیه انواع دسر و نوشیدنی, آموزش

5 نوشیدنی بی‌ نظیر قهوه در دنیا

5 نوشیدنی بی‌ نظیر قهوه در دنیا

دانه‌ی قهوه از کوهستان‌های اتیوپی به تمامی مناطق جهان گسترش یافت و به هرنقطه‌ای از کره زمین که رفت تاثیر خود را بر آن منطقه گذاشت. در هر شهر وکشوری که قهوه وارد شد ، مردم به دنبال بهترین روش تهیه آن بودند و برای ذائقه خود نوعی از این نوشیدنی را تهیه نمودند. از ویتنام و افزودن زرده تخم مرغ به قهوه گرفته تا افزودن بستنی در ایتالیا و یا حتی فلفل قرمز در سنگال ، هر یک برای خود و مردمان خود بهترین قهوه و نوشیدنی قهوه محصوب می‌شوند. در ادامه با چندین نوشیدنی بی‌نظیر قهوه که در سراسر دنیا تهیه می‌شود همراه باشید.

آفوگاتو ( ایتالیا )

5 نوشیدنی بی‌ نظیر قهوه در دنیا

 آفوگاتو ( Affogato  ) یک دسر سنتی ایتالیایی از مخلوط اسپرسو و ژلاتو ( بستنی ایتالیایی ) است . آفوگاتو در لغت ایتالیایی به معنی غرق شدن است و به حالتی که بستنی در داخل اسپرسو غرق می‌شود اشاره می‌کند. آفوگاتو درگیر یک بحران هویتی است چرا که دقیقا مشخص نیست این یک نوشیدنی است یا یک دسر. البته نسخه‌های متفاوتی از این نوشیدنی نیز وجود دارد که این خوراکی خوشمزه را جزو در دسته دسر قرار می‌دهد.

[alert style=”success”] طرز تهیه آفوگاتو ( Affogato ) [/alert]

کافی اوست ( سوئد )

کافی اوست ( Kaffeost ) در لغت به معنی پنیر قهوه است . در این نوشیدنی قهوه بسیار داغ برروی تکه‌های پنیر ریخته می‌شود. پنیر مورد استفاده در این نوشیدنی خود اهل فنلاند است و به لیپاجوستو ( Leipäjuusto ) معروف است. در کشور فنلاند این نان پنیری را به صورت ورقه‌های در کنار قهوه سرو می‌کنند اما سوئدی ها ترجیحمی‌دهند آن را غرق در قهوه نمایند. نان پنیری قهوه را جذب می‌کند اما در آن حل نمی‌شود.

اینسپانر ( اتریش )

5 نوشیدنی بی‌ نظیر قهوه در دنیا

قهوه برای اتریشی‌ها و به خصوص مردم پایتخت این کشور یعنی وینا ، بسیار مهم تلقی می‌شود. در حدی که فرهنگ قهوه خانه‌های وینا از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شد.

اینسپانر ( Einspänner ) یک یا دو شات اسپرسو است که روی آن را با خامه زده شده تزئین می‌کنند. این لغت از کلمه آلمانی درشکه‌ی تک اسبی گرفته شده است که می‌توان آن را با یک دست نیز هدایت کرد و با دست دیگر قهوه نوشید.

خامه زده شده بر روی قهوه به ارابه ران کمک می‌کند تا قهوه را به مدت طولانی نگه دارد قبل از این که سرد شود.

کا فه ترانگ ( ویتنام )

5 نوشیدنی بی‌ نظیر قهوه در دنیا

کا فه ترانگ ( Ca phe trung ) با نام قهوه تخم مرغ ویتنامی نیز معروف است. این نوشیدنی مزه‌ای بسیار بهتر از اسمش دارد . به صورت سنتی از مخلوط زرده تخم مرغ ، شکر ، شیر و قهوه ربوستا تهیه می‌شود. دقیقا مشخص نیست اولین بار این نوشیدنی چگونه تهیه شده است اما بر طبق داستانها ، در زمان قحطی این کشور شخصی به از زرده تخم مرغ به جای خامه در قهوه استفاده کرده است.

[alert style=”success”] طرز تهیه قهوه تخم مرغ ویتنامی [/alert]

کافه زینو ( برزیل )

5 نوشیدنی بی‌ نظیر قهوه در دنیا

کلمه کافه زینو ( Cafezinho ) به معنی قهوه کم است و در برزیل با کلمه مهمان نوازی و ضیافت مترادف است.

سفارش دادن یک کافه زینو به معنی دعوت به آرامش و گفتگو به دور از هر گونه ناراحتی و نگرانی است . در مقایسه با قهوه فیلتری معمولی ، غلیظ‌تر است. غلظت این نوشیدنی حتی از اسرسو نیز بیشتر است و به صورت بدون شیر و بسیار شیرین سرو می‌شود. عطر و طعم خاص این قهوه از فیلتر پارچه‌ای خاصی که در تهیه آن استفاده می‌شود نشات می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *