دانستنی های قهوه, دانش قهوه

سن مناسب برای نوشیدن قهوه

سن مناسب برای نوشیدن قهوه

شاید برای شماهم پیش آمده باشد که فرزندان شما از قهوه‌ای که شما درون خانه مصرف می‌کنید نوشیده باشد و از آن لذت برده باشد و درپی مصرف قهوه بر آمده باشد اما شما بیم آن داشته باشید که قهوه در چنین سنی برای  بدن فرزندتان مضر باشد. حال باید چه کرد ؟ آیا باید فرزندمان را از آنچه می‌خواهد نهی کنیم یا اینکه به او قهوه دهیم و همواره نگران سلامتی‌اش باشیم ؟ فکر این که شاید او زود تر از موعد و در سن کم شروع به نوشیدن قهوه کرده است ممکن است همیشه برای ما نگران کننده باشد.

سن مناسب برای نوشیدن قهوه

محققین و دانشمندان طبق بررس‌هایی که بر روی تاثیرات قهوه بر افراد کم سن و سال و نوجوان انجام داده‌اند متوجه‌ی عوارضی مانند بی خوابی ، اضطراب و تاثیرات منفی قلبی شده‌اند. طبق نظر آنها بهتر است تا سن 18 سالگی برای مصرف روزانه قهوه صبر کرد .

[idea] تاثیرات عمومی مصرف کافئین بر روی كودكان [/idea]

سن مناسب برای نوشیدن قهوه

علاوه بر این ، زمانی که قهوه نوشیده می‌شود معمولا به آن موادی مانند شکر ، شکلات و خامه زده شده نیز اضافه می‌شود . نوشیدنی که حاوی این سه مواد باشد به خودی خود باعث عوارضی برای سلامتی فردی است . یک فراپاچینو به طور معمول دارای 64 گرم شکر در هر اونس است و این مقدار در یک نوشیدنی هات چاکلت به 43 گرم می‎‌رسد. این در حالی است که قهوه خالص و ساده دارای مقدار بسیار ناچیز شکر است . نوشیدنی‌های انرژی‌زا نیز نباید در رژیم غذایی کودکان و نوجوانان جایگاهی داشته باشند چرا که دارای موادی مضر برای سلامتی فردی هست .

سن مناسب برای نوشیدن قهوه

در برخی از منابع به مضر بودن قهوه برای روند رشد اشاره شده است. این که قهوه باعث توقف رشد انسان خواهد شد کاملا غلط است و از این جهت هیچ خطری برای افراد نخواهد داشت.

[alert style=”success”] حتما مطالعه شود : تاثیر قهوه بر رشد قد انسان [/alert]

در نتیجه‌ می‌توان گفت که بهتر است کودکان و نوجوانان خود را ، از نوشیدن قهوه و انواع نوشیدنی انرژی‌زا تا سن هجده سالگی منع کنید . بهتر است به آنها نوشیدنی‌های سالم تری مناسب با سنشان بدهیم .

سن مناسب برای نوشیدن قهوه

3.5/5 - (25 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .