دانستنی های قهوه, دانش قهوه

3 نکته در مورد قهوه که کمتر کسی می‌داند

3 نکته خاص در مورد قهوه :

سلام خدمت شما کاربران گرامی قهوه ایلیا ، امروز قصد داریم با مطلبی متفاوت در مورد قهوه در خدمت شما باشیم .آیا تا به حال دقت کرده اید که فنجان ها و لیوان های قهوه در چند طرح و مدل مختلف تولید می‌شود ولی همه لیوان های معمولی شیشه ای هستند ، تا به حال برایتان سوال پیش آمده است که بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه ساعتی است و یا دما مناسب برای نوشیدن قهوه چه دمایی است ؟برای پاسخ به این سوالات در مورد قهوه با ما همراه باشید تا شگفت زده تان کنیم.

لیوان های رنگی تجربه استفاده از قهوه را بسیار بهتر میکنند :

بله تیتر را درست خوانده اید ، در تحقیقاتی بر روی نحوه مصرف قهوه، محققان دریافتند که نوشیدن قهوه در لیوان های سفید رنگ تلخی بیشتری را در مصرف کننده ایجاد میکند و پس از بررسی ها به این نتیجه رسیدند که به دلیل اختلاف رنگ شدید میان رنگ نوشیدنی و لیوان ، مغز مزه ای تلخ تر را به فرد القا می‌کند، نسبت به زمانی که قهوه در لیوان های رنگی سرو میشود .از طرف دیگر نوشیدن قهوه در فنجان های شیشه ای مطبوع ترین حس را در فرد ایجاد کرده و فرد تجربه ای بسیار شیرین تر نسبت به حالت عادی پیدا میکند .

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه ساعتی از شبانه روز است ؟

بسیاری از افراد شرطی شده اند که کافئین بدن خود را در ابتدای روز کاری و قبل از رفتن به سر کار تامین کنند و اغلب با نزدیک شدن به ساعت 8 شروع به خوردن یک فنجان قهوه میکنند ، اما استیون میلر ، پروفسورای روانشناسی از دانشگاه روزالیند فرانکلین نظر متفاوتی دارد .به عقیده وی صبح زود احتمالا بد ترین زمان برای صرف یک فنجان قهوه است .وی میگوید اگر ما به ریتم بدنمان در طول شبانه روز نگاهی بیاندازیم ، در میابیم بهترین زمان برای نوشیدن قهوه زمانی است که کورتیزول (راه جادویی بدن برای احساس هوشیاری ) در بدن به کمترین مقدار خود می رسد . به همین دلیل ما باید قهوه را یا در اواخر صبح ساعات بین 9:30 تا  11:30 و یا بعد از ظهر بین ساعت 13 تا 17 بنوشیم .

دما مناسب برای نوشیدن قهوه چه دمایی است ؟

همه ما قهوه را به روش های مختلفی دم میکنیم و از آن استفاده مینماییم ، برخی افراد قهوه ترک دم میکنند برخی قهوه فرانسه و برخی قهوه اسپرسو ، حتی دستگاه هایی که با آن قهوه را دم میکنیم مختلف است از دستگاه های برقی گرفته تا دستگاه های دستی و سنتی . اما نقطه اشتراک همه ما زمانی است که میخواهیم این نوشیدنی دلچسب را که آماده کرده ایم نوش جان کنیم . شاید برایتان جالب باشد که بدانید در دانشگاه تگزاس تحقیقاتی در مورد دمای مناسب برای نوشیدن قهوه انجام شد ه است ، این تحقیقات بر روی 300 نفر انجام شده است و نتایج آن حاکی از این است که دمای مناسب برای نوشیدن قهوه 136 درجه فارنهایت و یا به عبارتی 57.8 درجه سانتی گراد می باشد .

مورد قهوه

 

منابع :

Calculating the optimum temperature

Modified-release hydrocortisone

Persistence of circadian rhythmicity

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *