راهنمای خرید, آموزش

راهنمای خرید آسیاب قهوه خانگی

راهنمای خرید آسیاب قهوه خانگی به شما کمک می‌کند تا یک آسیاب قهوه عالی با توجه به بودجه‌ای که برای خریدش در نظر گرفته اید تهیه کنید . خرید آسیاب قهوه خانگی یکی از بهترین راه‌ها جهت افزایش کیفیت قهوه بشمار می‌رود . هنگامی که صحبت از تهیه‌ی یک قهوه خوب پیش می‌آید راه‌های مختلفی برای بالا بردن کیفیت آن پیشنهاد می‌شود ، استفاده از یک آسیاب قهوه خانگی در این زمینه می‌تواند کمک بسیاری به شما بکند . تهیه‌ی قهوه با بهره‌گیری از آسیاب قهوه باعث می‌شود قهوه‌ی خروجی شما طعم اصلی خود را حفظ کند و همچنین عطر و رایحه‌ی آن به مقدار قابل توجهی بیشتر باشد .

طبق تحقیقات انجام شده عطر و رایحه قهوه بسیار فرار است ، زمانی که شما دانه‌های قهوه را با آسیاب شخصی خود آسیاب می‌کنید ، این فرصت را دارید که نهایت استفاده را از طعم و رایحه‌ی ذرات قهوه های آسیاب شده ببرید .

اکثر برند‌های تولیدی قهوه وکافی شاپ‌ها انواع پودر قهوه را بصورت آماده و بسته بندی شده به مشتریان خود عرضه می‌کنند در حالی که اگر مواردی مانند دقت در بسته بندی ، شرایط نگهداری و رعایت نظافت به درستی انجام نشود سبب کاهش کیفیت قهوه در برخی موارد می‌شود . همچنین اگر پودر قهوه را برای استفاده‌ی طولانی مدت تهیه می‌کنید ، ممکن است پس از مدتی و با گذشت زمان عطر و رایحه‌ی آن کمتر شود . علت آن نیز این است که مولکول‌های اکسیژن موجود در هوا با ترکیبات موجود در پودر قهوه واکنش نشان داده و سبب تغییر و پایین آمدن کیفیت آن می‌شود .

اگر دوست دارید قهوه‌ای که در منزل تهیه می‌کنید بهترین کیفیت را داشته باشد لازم است که علاوه بر یادگیری صحیح روش‌های مختلف تهیه‌ی قهوه و کیفیت دانه‌ی قهوه‌ای که از آن استفاده می‌کنید ، از یک آسیاب قهوه‌ خانگی خوب بهره ببرید که تازه ترین قهوه را به شما ارائه ‌دهد .

امروزه انواع مختلفی از آسیاب‌ قهوه خانگی در بازار موجود است و گسترش روز به روز آن نیز ، طیف وسیعی از انتخاب را پیش روی شما قرار می‌دهد که این ممکن است کار شما را برای انتخاب آسیاب قهوه‌ی مورد نیاز خود اندکی دشوار سازد .

در راهنمای خرید آسیاب قهوه خانگی ، ما شما را با راهنمایی‌های مقدماتی جهت خرید آسیاب قهوه با توجه به نیازهای خود و بودجه‌ای که در اختیار دارید ، آشنا می‌سازیم . با قهوه ایلیا همراه باشید .

هر آنچه پیش از خرید آسیاب قهوه باید بدانید :

خرید آسیاب قهوه خانگی

1– همه کاره بودن :

پیش از خرید آسیاب قهوه باید این نکته را در نظر داشته باشید که آسیاب شما بتواند نوع قهوه‌ای که می‌خواهید را برای شما تهیه نماید . برای مثال برای تهیه‌ی قهوه ترک ، دانه‌ی قهوه باید با درجه بسیار نرم آسیاب شود و آسیاب قهوه شما باید این قابلیت را داشته باشد . برای تهیه‌ی قهوه‌های دیگر نیز مثل اسپرسو و فرنچ ، دانه‌ها باید با درجه زبرتری آسیاب شوند . اکثر قهوه‌سازهای خانگی توانایی آسیاب قهوه برای قهوه ترک را ندارند .

2 – تمیزکاری آسان  :

یکی دیگر از مواردی که بهتر است در نظر داشته باشید این است که آسیاب شما پس از استفاده به راحتی تمیز شود . اجزاء برخی آسیاب‌ها قابل جدا شدن هستند و برخی دیگر را باید بطور کلی تمیز کرد . در برخی آسیاب‌ها که جنس ضعیف‌تری دارند ممکن است جای لک روی دستگاه پس از تمیز کردن باقی بماند .

3 – آلودگی صوتی :

آسیاب‌های برقی کار شما را سریع‌تر و راحت‌تر می‌کنند اما اکثرا سر و صدای بیشتری را نیز تولید می‌کنند . اگر میزان آلودگی صوتی برای شما مهم است استفاده از آسیاب‌های دستی برای شما بهتر است . اگرچه انواعی از آسیاب‌های برقی نیز وجود دارند که سروصدای کمتری را نسبت به سایر مدل‌های آن تولید می‌کنند .

4 – میزان بودجه :

قیمت آسیاب‌ها یکی از موارد مهم دیگریست که قبل از خرید آسیاب باید در نظر داشته باشید . با نگاهی به قیمت آسیاب‌ها در بازار ممکن است در خرید آن اندکی مردد شوید . اما در نظر داشته باشید که خرید یک آسیاب قهوه جهت تهیه‌ی یک قهوه‌ی تازه و با کیفیت به شما کمک فراوانی می‌کند .

5 – میزان و نوع قهوه مصرفی :

آیا از عاشقان قهوه هستید و در طول روز مصرف قهوه‌ی شما زیاد است ؟ یا اینکه جزء افرادی هستید که کم و متعادل قهوه مصرف می‌کنید ؟

معمولا چه نوع قهوه‌ای مصرف می‌کنید ؟ اسپرسو ، ترک یا فرنچ ؟

اگر مصرف قهوه‌ی شما در طول روز زیاد است پیشنهاد می‌شود از آسیاب‌های برقی استفاده کنید و اینکه قبل از خرید به این نکته توجه داشته باشید که آسیاب قهوه‌ی مورد نظرتان بتواند با درجه‌ای که شما می‌خواهید برایتان دانه‌ی قهوه را آسیاب کند .

انواع آسیاب قهوه از نظر کارایی :

بطور کلی آسیاب‌های قهوه به دو نوع تقسیم می‌شود :

1 – آسیاب قهوه خانگی : این نوع از آسیاب‌ها به دو نوع دستی و برقی تقسیم می‌شوند .

2- آسیاب قهوه نیمه صنعتی و صنعتی

آسیاب قهوه خانگی ( دستی ) :

آسیاب قهوه دستی

در این نوع از آسیاب‌ها همانگونه که از اسم آنها مشخص است دانه‌های قهوه را باید بصورت دستی آسیاب کرد . از مزیت‌های این نوع آسیاب می‌توان به قیمت مناسب و همچنین تولید نکردن حرارت و گرمای زیاد که ممکن است باعث از بین رفتن اندکی از طعم اصلی قهوه شود ، اشاره کرد . از معایب آن نیز می‌توان به طولانی‌تر بودن فرآیند آسیاب کردن قهوه و استفاده از نیروی دست ، اشاره کرد . اما بطور کلی اگر بدنبال آسیاب قهوه‌ای هستید که فضای کمتری از محیط شما را اشغال کند و آلودگی صوتی کمتری را نیز تولید کند می‌توانید از این نوع آسیاب استفاده کنید . اما اگر از جمله افرادی هستید که دوست دارید قهوه را سریعا آماده کرده و نوش جان کنید بهتر است از آسیاب‌های برقی استفاده کنید .

آسیاب قهوه خانگی ( برقی ) :

آسیاب قهوه برقی

آسیاب‌های قهوه برقی به دلیل راحتی و سریع بودن در استفاده  ، جزو پرمصرف ترین آسیاب‌ها هستند . بطور کلی آسیاب‌های برقی 2 نوع تیغه دارند :

1 – تیغه‌ی ساده‌ی مرکزی فلزی که توسط موتور الکتریکی کوچکی به حرکت در می‌آید.

آسیاب قهوه خانگی

2 – تیغه‌ی دندانه‌ای که به دو نوع مخروطی ( قیفی ) و صفحه‌ای تقسیم می‌شود .

آسیاب قهوه

تیغه های ساده نسبت به تیغه های دندانه‌ای ، دانه‌ی قهوه را در زمان سریع تری به شما تحویل می‌دهند اما دو عیب کلی دارند : اول اینکه به دلیل سرعت بالای آن ، به دانه‌ی قهوه‌ بیش از اندازه حرارت می‌دهد و همین امر ممکن است باعث تغییری اندک در طعم و رایحه‌ی پودر قهوه‌ی خروجی شما شود . و مورد دوم اینکه قهوه آسیاب شده‌ی خروجی بوسیله‌ی آسیاب‌های با تیغه‌ی ساده آنطور که باید یکدست نمی‌شود و ممکن است برخی ذره‌های آن بزرگتر و بعضی دیگر ریزتر باشند ، برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب بایدآن را چند بار آسیاب کنید اما در تیغه‌های دندانه‌ای قهوه‌ی خروجی بصورت یکدست ارائه می‌شود .

در مجموع باید گفت که هر دو نوع از این تیغه‌ها دانه‌ی قهوه را برای شما آسیاب می‌کند . شما می‌توانید با استفاده از آسیاب‌های با تیغه‌ ساده نیز دانه‌های قهوه را آسیاب کرده و قهوه مورد نظر خود را تهیه کنید ، اما اگر می‌خواهید قهوه‌ای با بهترین کیفیت را  بنوشید بهتر است آسیاب‌هایی با تیغه دندانه‌ای تهیه کنید .

راهنمای خرید آسیاب قهوه خانگی :

در این بخش می‌توانید لیستی از بهترین آسیاب‌های قهوه خانگی را مشاهده فرمایید .

1 ) آسیاب‌های دستی :

آسیاب قهوه خانگی

 

1- راهنمای خرید آسیاب قهوه دستی چوبی :

آسیاب قهوه دستیاین آسیاب قهوه دارای تیغه های فلزی است که قهوه را به خوبی آسیاب می کند . جنس بدنه ی این آسیاب از چوب ساخته شده است که ظاهری زیبا به آن می بخشد.این آسیاب در چندین درجه به صورت دستی قابل تنظیم است .

 

 • ظاهر زیبا
 • مواد مرغوب بکار رفته در جنس بدنه
 • قابلیت آسیاب دانه‌ی قهوه در چندین درجه

 

 

 

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب دستی چوبی [/alert]

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

2راهنمای خرید آسیاب قهوه خانگی – راهنمای خرید آسیاب قهوه دستی :

این آسیاب قهوه دارای تیغه‌ی سرامیکی قوی و دو محفظه شیشه‌ای است . از مزیت های این آسیاب قهوه ، توانایی آسیاب دانه قهوه از درجه خیلی نرم ( قهوه ترک ) تا خیلی زبر است.

 

از دیگر مزیت های این آسیاب قهوه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تیغه سرامیکی قابل شستشو
 • تنظیم درجه آسیاب از خیلی نرم ( ترک ) تا خیلی زبر
 • جنس بدنه شیشه و سیلیکون
 • دارای یک محفظه شیشه ای به همراه درب پلاستیکی برای تازه نگه داشتن قهوه آسیاب شده
 • درب محافظ سیلیکونی
 • ضربه گیر محفظه اصلی

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب دستی [/alert]

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

3 – راهنمای خرید آسیاب قهوه گتر 60  و 80 گرمی :

راهنمای خریدآسیاب قهوه گتر « Gater » دارای تیغه های سرامیکی است که قهوه را به خوبی آسیاب می کند . جنس بدنه ی این آسیاب از پلکسی ، پلاستیک و دسته‌ی آن از فلز استیل ساخته شده است که ظاهری زیبا به آن می بخشد .گتر دارای درجه ای برای تنظیم میزان نرمی و زبری قهوه است دارای  قابلیت آسیاب  قهوه با درجه نرم تا درشت است . تیغه‌های آسیاب قهوه گتر از نوع مخروطی هستند و قهوه را کاملا یکدست آسیاب می‌کند . مخزن پودر قهوه این آسیاب گنجایش 60  و 80 گرم قهوه آسیاب شده را دارد .

 • تیغه سرامیکی قابل شستشو
 • تنظیم درجه آسیاب از خیلی نرم ( ترک ) تا خیلی زبر
 • جنس بدنه شیشه و سیلیکون
 • دارای یک محفظه شیشه ای به همراه درب پلاستیکی برای تازه نگه داشتن قهوه آسیاب شده
 • درب محافظ سیلیکونی
 • ضربه گیر محفظه اصلی

 

 

 

 

 

 

 

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب گتر 60 گرمی [/alert]

[alert style=”error”] بررسی و خرید : آسیاب گتر 80 گرمی [/alert]

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

2 ) آسیاب‌های برقی :

آسیاب قهوه خانگی

1- راهنمای خرید آسیاب قهوه گاستروبک مدل 42601 :

راهنمای خرید آسیاب قهوهاین مدل از آسیاب قهوه گاستروبک از مدل های آسیاب تیغه ای است ، این دستگاه برای مصارف خانگی طراحی و تولید شده و از همین رو از آن برای سایر مصارف آسیاب خانگی مانند آسیاب فلفل ، سماغ ، لیمو و… استفاده کرد ، البته پیشنهاد ما به شما این است که اگر برای آسیاب کردن قهوه تان از این دستگاه خوش ساخت استفاده می‌نمایید ترجیحا موارد ذکر شده را با آن آسیاب نکنید زیرا به مرور زمان  روی طعم و عطر قهوه شما تاثیر میگذارد . البته ذکر این نکته هم ضروری است که در صورت آسیاب سایر مواد بغیر از قهوه پس از اتمام کار محفظه داخلی دستگاه را خوب با یک حوله نم دار تمیز نمایید . سایر ویژگیهای این دستگاه عبارت اند از :

 • دور موتور : 500 تا 650 دور در دقیقه
 • دارای 5 درجه آسیاب مختلف ( فرانسه و اسپرسو )
 • تمام اتوماتیک و دارای تیغه استیل ضد زنگ
 • بدنه موتور از جنس استیل ضد زنگ
 • دارای تایمر پیشرفته و هوشمند که با انتخاب تعداد فنجان مورد نیاز زمان را تنظیم می کند ( از 2 فنجان تا حد اکثر 12 عدد  )
 • دارای مخزن استیل قابل جدا شدن برای شستشوی آسان
 • مناسب برای آسیاب ادویه جات
 • مجهز به سیم جمع کن و پایه های ضد لرزش

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب گاستروبک 42601 [/alert]

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

2 -راهنمای خرید آسیاب قهوه گاستروبک مدل 42602 :

آسیاب قهوه برقی

این مدل از آسیاب  قهوه گاستروبک ویژه مصارف شخصی برای استفاده در منازل و شرکت ها طراحی شده است ، درجه آسیاب کمتری دارد ، گنجایش مخزن آن کمتر است و حتی ابعاد و وزن کمتری نیز نسبت به نمونه حرفه ای گاستروبک 42639 دارد .

ویژگی‌های مهم :

 • دارای 5 درجه آسیاب مختلف (فرانسه، اسپرسو، ترک و …
 • تمام اتوماتیک و قابلیت تنظیم میزان قهوه دلخواه
 • دارای تایمر، کلید OFF/ON و دکمه  Start
 • مجهز به سیم جمع کن
 • مخزن بزرگ مخصوص دانه های قهوه با گنجایش 170 گرم

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب گاستروبک 42602 [/alert]

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

3- راهنمای خرید آسیاب قهوه گاستروبک مدل 42639 :

آسیاب قهوه گاستروبک مدل 42639آسیاب قهوه گاستروبک 42639 یک آسیاب قهوه همه کاره و بسیار حرفه ای است که قابلیت ها و کارایی خیره کننده آن ، آن را به وسیله ای برای استفاده در کافی شاپ ها ، هتل ها و سایر مصارف حرفه ای مناسب کرده است ، این دستگاه قابلیت آسیاب کردن دانه قهوه را با 25 درجه مختلف دارد که می‌تواند قهوه را از بسیار نرم تا بسیار درشت برای شما آسیاب نماید . در ادامه برخی از قابلیت های این دستگاه را یاد آور می‌شویم :

 • دارای برنامه دستی و اتوماتیک و همچنین برنامه شروع خرد کردن اتوماتیک
 • دارای نمایشگر میزان خرد کردن قهوه ، مقدار قهوه خرد شده مورد نیاز بر حسب فنجان
 • دارای تیغه های خرد کن از جنس استیل بسیار قوی
 • دارای مخزن نگه داری قهوه و پایه نگه دارنده

 

 

 

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب گاستروبک 42639 [/alert]

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

4 – راهنمای خرید آسیاب قهوه برقی مدل 600N :

آسیاب قهوه برقی

این آسیاب برای کافه‌های کوچک و استفاده ی خانگی طراحی شده است و مجهز به 16 درجه برای تنظیم زبری و نرمی پودر قهوه است . مخزن این آسیاب گنجایش 200 گرم دانه قهوه را دارد . این آسیاب توان آسیاب کردن 10 کیلوگرم قهوه را در ساعت دارد .آسیاب قهوه برقی 600N دارای مخزن کوچکی برای قهوه های آسیاب شده است که قهوه ها بعد از آسیاب شدن درون آن ریخته شده و از هدر رفتن پودر جلوگیری می شود.از ویژگی های مهم این آسیاب پودر کردن قهوه به صورت نرم است . با خرید این آسیاب شما دارای یک آسیاب با دوام و کارایی بسیار بالا و بسیار کم صدا هستید .

 • 16 درجه‌ی مختلف آسیاب
 • سرعت بالا در آسیاب کردن
 • قابلیت آسیاب جهت تهیه‌ی انواع قهوه‌ها
 • بدون سر و صدای اضافی
 • ظاهر شیک و زیبا

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب Nششصد [/alert]

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

5 – راهنمای خرید آسیاب قهوه کیچن‌اید مدل 5KCG0702E :

خرید آسیاب قهوه خانگی

آسیاب قهوه کیچن‌اید مدل 5KCG0702E یک آسیاب پر قدرت و بسیار زیباست . این آسیاب ابعاد بزرگی ندارد ولی بسیار کاربردی طراحی شده است . تیغه های آسیاب قهوه کیچن‌اید از جنس استیل و از نوع صفحه‌ای هستند و با قدرت زیاد و سرعت پایین قهوه را خرد می‌کنند تا طعم و عطر قهوه حفظ شود . ظرفیت مخزن دانه قهوه به‌ اندازه کافی بزرگ است تا شما دانه‌های قهوه را به میزان کافی درون آن ریخته و پس از خرد شدن دانه‌ها ، پودر قهوه داخل مخزن ذخیره قهوه‌های آسیاب شده می‌ریزد و شما می‌توانید از آن استفاده کنید ، این مخزن بزرگ‌تر از مخزن دانه‌ها است تا در صورت نیاز میزان بیشتری پودر قهوه تهیه کنید . این آسیاب دارای 15 درجه قابل تنظیم است و به شما این امکان را می‌دهد تا قهوه خود را به صورت نرم و یا درشت آسیاب کنید . طراحی بدنه به‌صورت فلزی و با رنگهایی جذاب ، بسیار زیبا و لوکس جزء ویژگیهای این آسیاب پر قدرت به حساب می‌آید .

 • قدرت و توان بالا
 • دارای تیغه‌های دندانه‌ای جهت آسیاب بهتر دانه‌ها
 • حفظ طعم و رایحه‌ی اصلی قهوه پس از آسیاب
 • دارای محفظه‌‌های با حجم زیاد

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب کیچن اید [/alert]

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

6 – راهنمای خرید آسیاب قهوه برویل مدل BCG820:

آسیاب قهوه بریویلآسیاب قهوه برویل مدل BCG820 یک آسیاب هوشمند و حرفه‌ای از شرکت برویل ( Breville ) است که قابلیت‌های بسیار زیادی دارد . در این آسیاب شما می‌توانید درجه آسیاب از نرم تا درشت و تعداد فنجان قهوه را از روی LCD انتخاب کنید و دستگاه به طور اتوماتیک قهوه را برای شما آسیاب می‌کند . تیغه‌های آسیاب قهوه برویل از نوع مخروطی از جنس استیل بسیار با دوام هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قهوه را به صورت یکدست آسیاب کرده که همین عامل در خوش طعم شدن قهوه بسیار اثرگذار است . این آسیاب دارای محفظه‌ی مخصوصی است که زیر خروجی قهوه قرار میگیرد و به شما این امکان را می‌دهد تا مقدار زیادی قهوه را آسیاب کنید .

 • دارای نمایشگر ال سی دی جهت سهولت کار
 • تیغه‌های بادوام از نوع دندانه‌ای
 • محفظه‌ی جداگانه برای قهوه آسیاب شده با ظرفیت بالا
 • چندین درجه‌ی مختلف جهت آسیاب

 

 

 

[alert style=”error”]بررسی و خرید : آسیاب برویل [/alert]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *