زمان مورد نیاز برای مطالعه : 3 دقیقه

مزایای نوشیدن قهوه کافئین دار چیست؟

قهوه بخشی از زندگی روزمره مردم مختلف شده است . بسیاری از محققان تلاش کرده اند تا خطراتی که با نوشیدن قهوه ممکن است به بدن برساند را آشکار سازند اما مزایای بیشتری در روند کار نشان داد . با قهوه ایلیا همراه باشید تا با مزایای قهوه کافئین دار اطلاعات بیشتری کسب کنید.

قهوه به طور طبیعی دارای مقادیری کافئین می‌باشد . میزان کافئین موجود در  قهوه را با یک سری فرایند های شیمیایی که در کارخانه های تولید پودر قهوه بر روی دانه‌ های آن انجام می‌دهند  کم و زیاد می‌کنند حتی قادر به تولید قهوه های بدون کافئین نیز می‌‎باشند .

قهوه کافئین دار

 

اگر چه مصرف بیش از حد قهوه ممکن است اثرات منفی به سلامت انسان برساند اما نوشیدن قهوه کافئین دار در حد اعتدال برای بدن مفید هم است . قهوه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد . ثابت شده است که مصرف طولانی مدت قهوه احتمال بروز سرطان را کاهش می‌دهد. یک مثال خوب ، سرطان اندومتر است که مشخص شده است که مصرف قهوه کافئین دار ، بدن را در توسعه و پیشرفت این نوع سرطان تا 25 درصد محافظت می‌کند ، که دلیل بر وجود اسیدهای چرب در قهوه است که باعث کاهش و مانع رشد سلول های سرطانی می‌شود .

قهوه نیز برای کاهش خطرات ابتلا به تومورهای سینه که گیرنده استروژن منفی است شناخته شده است ؛ این مطالعات ، تنها در شرکت کنندگان مصرف اسکاندیناوی قهوه ، یا همان مطبوعات فرانسه ، از قهوه ترک ، یونانی استفاده کردند مشاهده شده است .

 

قهوه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری  دیابت را کاهش دهد ، مطالعات درباره قهوه نشان می‌دهد که مصرف قهوه می‌تواند در برابر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 محافظت کند ، و باعث افزایش سطح هورمون جنسی متصل به گلوبولین خون (SHBG) می‌شود.

SHBG یک نوع پروتئین است که فعالیت استروژن و تستوسترون را تنظیم می‌کند که تصور می‌شود هر دو در توسعه دیابت نوع 2 نقش دارند .

کافئین

در پی تحقیقات مشخص شد که زنانی که در روز 4 فنجان قهوه کافئین دار مصرف می‌کنند در مقایسه با کسانی که قهوه مصرف نمی‌کنند سطح SHBG آن ها بالاتر است و به احتمال زیاد 56 درصد کمتر به بیماری دیابت مبتلا می‌شوند .

مصرف قهوه کافئین دار همچنین تحمل گلوکز با افزایش سوخت وساز بدن و حساسیت به انسولین را بهبود می‌بخشد . قهوه می‌تواند خطر مرگ زودرس را کاهش دهد . محققان دریافتند که مصرف کنندگان جاوا خطرات پایین تری در مرگ زودرس بعد از سن بالای 50 سال را دارند . با این حال نوشیدن بیش از حد قهوه می‌تواند اضطراب ، عصبانیت ، سردرد ضرباندار و مشکلات معده را به همراه داشته باشد .

قهوه می‌تواند چربی بیشتری بسوزاند . با نوشیدن قهوه کافئین دار قبل از تمرین در ورزش می‌تواند استقامت بدن و پتانسیل چربی سوز را افزایش دهد ، دلیل این است که تصور می‌رود کافئین کمک می‌کند به تاًخیر انداختن در بروز خستگی عضلات بدن و استفاده از ذخایر چربی خود به عنوان انرژی . علاوه بر این ، کافئین کمک می‌کند  به کاهش درد عضلانی در طی ورزش به طوری که بدن می‌تواند تمرین طولانی تری را تحمل کند  .

کافئین می‌تواند بیماری کبد چرب را کاهش دهد . محققان در یک مطالعه جدید دریافتند که مصرف قهوه کافئین دار کبد چرب را کاهش می‌دهد به خصوص در افرادی که از بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFlD) رنج می‌برند .

حالا که شما با مزایای قهوه کافئین دار آشنا شدید در درست کردن آن درنگ نکنید و از خوردن  قهوه خود لذت ببرید . که میتوانید برای درست کردن انواع قهوه های دلچسب به مقاله طرز تهیه قهوه  و انواع دسر با قهوه  بروید . و حتی می‌توانید با رازهای نوشیدن قهوه بیشتر از نوشیدن قهوه خود لذت ببرید.

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *