دانستنی های قهوه, دانش قهوه

12 کافی شاپ زنجیره‌ای برتر در سراسر جهان

کافی شاپ

آیا می‌دانید بزرگترین کافی شاپ های زنجیره‌ای جهان کدام کافی شاپ‌ها هستند؟ امروزه مصرف قهوه در سراسر جهان بصورت گسترده‌ای افزایش یافته است و کافی‌شاپ‌ها نقش مهمی در مصرف قهوه مردم دارند. شاید شما نیز مشتاق باشید قهوه‌ی خود را در یک محیط آرام و زیبا نوش جان کنید و با دوستان و آشنایان خود از نوشیدن قهوه موردعلاقه‌ی خود لذت ببرید.

در این مطلب بزرگترین کافی شاپ‌های دنیا معرفی شده‌اند. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید. با ما همراه باشید.

12 – کافی شاپ Gloria Jean’s Coffees

این کافی شاپ حدود 20 سال پیش توسط دو تاجر و عاشق قهوه در استرالیا تاسیس شد. هم اکنون بیش از 400 شعبه از این کافی‌ شاپ تنها در خود کشور استرالیا فعالیت می‌کند. نخستین شعبه از این کافی شاپ موفق در سال 1996 در استرالیا افتتاح شد و کمتر از 8 سال بعد شعبه‌های این کافی شاپ به 200 عدد نیز رسید.

11 – Caribou Coffee

” زندگی کوتاه است، بخاطر آن بیدار بمانید! “

این شعار اصلی این کافی شاپ بزرگ است. این کافی شاپ در کشور امریکا قرار دارد و سالانه مشتریان زیادی را از سرتاسر آمریکا جذب می‌کند. Caribou Coffee  دومین کافی شاپ بزرگ در سراسر قاره‌ی آمریکا می‌باشد که در بیش از 10 کشور این قاره وجود دارد و حدود 270 کمپانی مرتبط با قهوه تحت نظر این کافی شاپ فعالیت می‌کنند.

10 – Coffee Beanery

کافی شاپ

نخستین شعبه از این کافی شاپ در سال 1967 توسط دو نفر بنام‌های JoAnne و Julius Shaw پایه‌گذاری شد. Coffee Beanery در سراسر دنیا شعبات گوناگونی دارد و علاوه بر محیط کافه‌ بصورت مستقل دانه قهوه و پودر آن را بفروش می‌رساند.

9 – Dunkin’ Donuts

این برند که یک برند قهوه نیز هست کافی شاپ بسیار معروفی در سراسر دنیاست. البته Dunkin’ Donuts

تنها یک کافی شاپ نیست بلکه به عنوان یک  فست  فود زنجیره‌ای نیز شناخته شده هست. این کافی شاپ و فست فود زنجیره‌ای بیش از 11 هزار شعبه در سرتاسر جهان شعبه دارد و در سال 2012 بالغ بر 9 بیلیون دلار درآمد داشته است.

8 –  Starbucks Coffee

کافی شاپ

قطعا این نام برای همه‌ی قهوه دوستان نامی آشناست. استارباکس یکی از بزرگترین و مشهورترین کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای جهان است. نخستین شعبه از  این کافی‌شاپ در سال 1971 توسط سه شخص به نام‌های Jerry Baldwin ، Zev Siegl  و  Gordon Bowker افتتاح شد. استارباکس حدود 25 هزار شعبه در سراسر جهان داراست و در سال 2014 مبلغی حدود 16 بیلیون دلار درآمد داشته است.

این کافی شاپ مورد علاقه‌ی بسیاری از شخصیت‌های معروف و مشهور قاره‌ی آمریکا می‌باشد و به دلیل استفاده از موادی که در طبیعت بازیافت می‌شوند در بین کافی‌شاپ‌ها شناخته شده هست.

[alert style=”error”] بررسی و خرید : دانه قهوه استارباکس [/alert]

7 – McCafe

کافی شاپ

این کافی‌شاپ زیر نظر رستوران‌های بین‌المللی McDonald’s قرار دارد و در سال 1991 توسط Dick  و Mac  استارت خورد، البته بصورت رسمی و گسترده در سال 2002 آغاز بکار کرد و به سرعت حدود 300 شعبه زنجیره‌ای در سراسر دنیا بازگشایی شد.

6 – Costa Coffee

کافی شاپ

یکی از کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای که سرعت رشد و پیشرفت زیادی داشته است این کافی شاپ می‌باشد. این کافی‌شاپ به عنوان بزرگترین کافی‌شاپ انگلستان محسوب می‌شود و همجنین دومین کافی شاپ بزرگ جهان. Costa Coffee توسط یک شخص انگلیسی بنام Whitbread پایه گذاری شده است. هم اکنون این کمپانی بیش از 3000 شعبه در اختیار دارد و رشد سریعی نیز داشته است. طبق آخرین  اطلاعات درآمد این شرکت به 340.9 بیلیون دلار رسیده است .

5 – Tully’s Coffee

کافی شاپ

در سال 1992 نخستین شعبه از این کافی شاپ در شهر Seattle   افتتاح شد و سپس به سراسر جهان گسترش یافت. تعداد کارکنان این کافی‌شاپ در سراسر جهان حدود 700 نفر می‌باشد و چیزی حدود 36 بیلیون دلار درآمد دارد.

4 – Peet’s Tea and Coffee

کافی شاپ

یکی دیگر از کافی‌شاپ های معروف دنیا Peet’s Tea and Coffee می‌باشد. این برند در سال 1966 بنیانگذاری شد. این کافی‌شاپ در سراسر دنیا شناخته شده است و هنگامی که اسم یک اسپرسوی خوب  می‌آید بسیاری نام این برند را به یاد می‌آورند.در سال 2008 همانگونه که پیش بینی می‌شد درآمد آن به بیش از 284 میلیون رسید.

3 – Lavazza Coffee

کافی شاپ

لاواز که به عنوان یک برند قهوه ایتایایی خوب در جهان شناخته شده است کافی شاپ های متعددی را در سراسر جهان بازگشایی کرده است که با موفقیت چشمگیری نیز روبرو شده‌اند. تعداد کارکنان لاوازا امروزه از 4000 نفر نیز عبور کرده است و در حدود 100 کشور جهان نیز شعبات مختلفی دارد. 4 عدد از بزرگترین شعبات این کافی شاپ در کشور ایتالیا می‌باشد که درآمد حاصله از همین 4 شعبه  به 17 بیلیون در سال می‌رسد.

این شرکت در فعالیت‌های خیرخواهانه نیز سهمی داشته است و 25 مدرسه در سراسر جهان برای کودکانی که به دلیل فقر مالی نمی‌توانند به تحصیل بپردازند تاسیس کرده است.

2 – Bewley’s

کافی شاپ

این کافی شاپ زنجیره‌ای به عنوان قدیمی ترین کافی شاپ دنیا شناخته شده است و در آمریکا قرار دارد.  Bewley’s ابتدا به دلیل ارائه‌ی انواع نوشیدنی‌های ایرلندی مورد توجه قرار داشت اما به تدریج انواع قهوه‌ها و چای‌های گوناگون را عرضه کرد. شعبه‌های مختلف این کافی‌شاپ در سراسر قاره‌ی آمریکا بخصوص در مناطق شمالی آن وجود دارد.

1 – Tim Hortons

کافی شاپ

این کافی شاپ در کانادا قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین کافی‌شاپ های جهان شناخته شده است. قهوه‌‌ای که در این کافی شاپ سرو می‌شود از بهترین انواع قهوه می‌باشد و همیشه بصورت تازه سرو و مصرف می‌شود. Tim Hortons در سال چیزی حدود 3 بیلیون دلار درآمد دارد و شعبه‌های آن به 4000 شعبه در گوشه و کنار دنیا می‌رسد. بیش از 100 هزار نفر در شعبات مختلف این کافی‌شاپ در حال کار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *