آشنایی با لوازم و تجهیزات قهوه, آموزش

آموزش استفاده از کف ساز دستی بیالتی Bialetti Tuttocrema

کف شیر را به روش های گوناگونی می‌توان بدست آورد. یکی از بهترین روش های آن استفاده از کف ساز دستی بیالتی است که شما در منزل و با استفاده از آن به راحتی می‌توانید کف شیر تولید کنید. در این کف ساز می‌توان از هر دو نوع شیر سرد و داغ استفاده کرد. اگر شما ترجیح می‌دهید کف شیری داغ داشته باشید می‌توانید آن را بر روی اجاق گاز قرار دهید و یا شیر داغ درون آن بریزید. اگر می‌خواهید تجربه ای آسان و سریع در زمینه‌ی ایجاد یک کف شیر عالی داشته باشید در ادامه‌ی این آموزش با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از کف ساز دستی بیالتی :

 

  1. یک سوم پارچ را با شیر پر کنید.
  2. برای گرم کردن شیر آن را روی اجاق گاز قرار دهید. به منظور حفظ بافت و طعم و رایحه‌ی شیر اجازه ندهید شیر جوش بیاید و هنگامی ‌که به نقطه‌ی جوش نزدیک شد آن را از روی اجاق بردارید. ( اگر می‌خواهید از شیر سرد استفاده کنید این مرحله را نادیده بگیرید )
  3. هنگامی که شیر به حدکافی گرم شد آن را روی سطحی صاف و ثابت قرار دهید. توری دولایه ی دستگاه  را بر روی دهانه‌ی پارچ قرار داده و سپس تلمبه‌ی متصل به توری را به منظور ایجاد کف شیری غلیظ ، بالا و پایین کنید. چندین بار این عمل را تکرار کنید ، لحظاتی بعد کف شیر شما آماده است.
  4. هنگامی که قهوه‌ی شما آماده شد به مقدار متناسب کف شیر روی فنجان قهوه ی خود بریزید و آن را با لذت نوش جان کنید!

[alert style=”error”] شما می‌توانید جهت خرید کف ساز دستی Bialetti از لینک رو به رو استفاده نمایید : خرید Bialetti Tuttocrema [/alert]

نکته : جنس لایه ی درونی این دستگاه از تفلون نچسب است ، بنابراین هیچ چیز به آن نمی‌چسبد و شما به راحتی می‌توانید آن را تمیز کنید. همچنین تمامی قطعات آن به گونه‌ای طراحی شده است که برای استفاده در ماشین ظرفشویی نیز مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *