راهنمای خرید, آموزش

چرا باید آسیاب قهوه شخصی داشته باشید ؟

پیش از آنکه شما بخواهید یک قهوه عالی تهیه کنید و یا اینکه قدم های خود را آهسته آهسته به سمت حرفه ای شدن بردارید ، باید توجه خود را به نوع آسیاب دانه‌های قهوه معطوف کنید ، زیرا نوع آسیاب ، زمان انجام و روشهای آن تاثیر زیادی برکیفیت قهوه دارد و اگر بیاموزید که دانه‌ها را با آسیاب قهوه شخصی خود آسیاب کنید ، در این صورت می توانید به نتایج شگفت آوری دست پیدا کنید .

 از انواع آسیاب‌ها و روشهای آسیاب کردن که بگذریم ، طبق تحقیقات انجام شده عطر و رایحه قهوه بسیار فرار است و اگر مراقبتهای لازم پس از آسیاب کردن دانه‌های قهوه صورت نگیرد ، حدود 60 درصد از عطر و رایحه قهوه از بین می‌رود و طعم و رایحه  مطلوبی را نخواهد داشت .

زمانی که شما دقیقا پیش از تهیه قهوه ، دانه‌ها را با آسیاب شخصی خود آسیاب می‌کنید ، این فرصت را دارید که نهایت استفاده را از طعم و رایحه ذرات قهوه های آسیاب شده ببرید . گذر زمان و مجاورت در هوا و رطوبت ، کیفیت پودر قهوه را لحظه به لحظه پایین‌تر می‌آورد .

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که می‌توان قهوه های آسیاب شده را در فریزر گذاشت و به این طریق از طعم و رایحه آن محافظت کرد ؟ پاسخ منفی است ، فریز کردن پودر قهوه نه تنها عطر و طعم قهوه را حفظ نمی‌کند بلکه رطوبت سبب می‌شود قهوه شما بوی بسیار بدی بگیرد .

آسیاب قهوه شخصی

چرا باید آسیاب قهوه شخصی داشته باشید ؟

چرا باید خودتان دانه های قهوه را با آسیاب قهوه شخصی خود آسیاب کنید ؟ و چرا اغلب مردم به جای خرید دانه قهوه از پودر آسیاب شده قهوه استفاده می‌کنند ، مبحثی است که در زیر به آن خواهیم پرداخت .

اول اینکه انواع برند‌های تولیدی قهوه ، کافی شاپ‌ها و روستری‌ها فرهنگ استفاده از پودر قهوه را در میان مردم رواج داده‌اند و آسیاب کردن دانه‌های قهوه را یکی از خدمات خود به مشتریان می‌دانند . در حالی که مواردی مثل عدم دقت در بسته بندی ، شرایط نامناسب نگهداری ، رعایت نکردن نظافت و ترکیب ناخواسته پودر دانه‌های مختلف ، سبب کاهش کیفیت قهوه در بعضی موارد می‌شود .

[alert style=”success”] حتما مطالعه کنید : آیا قهوه از پیش آسیاب شده همیشه از قهوه تازه بهتر است؟ [/alert]

دوم اینکه قیمت یک آسیاب قهوه خوب ارزان نیست ، قطعا شما به یک آسیاب قدرتمند و با کیفیت نیاز دارید که توانایی آسیاب کردن دانه‌های قهوه به اندازه‌های مختلف را دارا باشد . یک آسیاب قهوه « coffee grinder » برقی و با کیفیت  در حال حاضر قیمتی بیش از 300 هزارتومان  دارد .  ولی جدیدا آسیابهایی با کیفیت بهتر و قیمت مناسبتر نیز به بازار آمده است .

[alert style=”error”] حتما بررسی کنید: انواع آسیاب قهوه [/alert]

حال که تصمیم گرفتید آسیاب قهوه شخصی خودتان را داشته باشید ، باید مواردی را پیش از آسیاب کردن دانه ها رعایت کنید که در زیر شرح داده شده است .

مواردی که پیش از آسیاب کردن دانه‌های قهوه باید بدانید

1 – درصورت نیاز ، قهوه را آسیاب کنید . همانطور که می‌دانید پودر قهوه خیلی زودتر از دانه قهوه حالت ماندگی و بیات شده پیدا می کند . پس آسیاب و نگهداری طولانی پودر قهوه ، سبب کاهش کیفیت نوشیدنی شما می‌گردد . همچنین سعی کنید دانه‌های قهوه را تا زمان آسیاب در معرض اکسیژن قرار ندهید . برای آشنایی بیشتر ، مقاله مربوط به شرایط نگهداری قهوه را مطالعه کنید .

2 – روش استفاده از آسیاب قهوه شخصی خود را بیاموزید و درجه آسیاب دانه‌ها را تنظیم کنید . همانطور که می‌دانید ، میزان آسیاب قهوه با روش تهیه قهوه ارتباط مسقیم دارد .

[alert style=”success”] حتما مطالعه کنید : راهنمای میزان آسیاب قهوه [/alert]

3 – سعی کنید اندازه دقیق مصرف پودر قهوه در تهیه قهوه دلخواه خود را بیاموزید . استفاده از میزان دقیق و مناسب پودر قهوه برای تولید یک قهوه دلپذیر بسیار مهم است و ارتباط مستقیم با تجربه شما در تهیه قهوه دارد . البته موسسه اروپایی قهوه SCAE ، استانداردی در این خصوص معرفی کرده است .

با تمام این تفاسیر نوشیدن یک فنجان قهوه خوش عطر و طعم ، ارزش کمی‌ هزینه کردن را دارد .

منابع :

New york Times

Beanbox.co

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *