دانستنی های قهوه, دانش قهوه

مشاغل با بیشترین مصرف قهوه

مشاغل با بیشترین مصرف قهوه

با پیشرفت حرفه‌ها و مشاغل و همچنین افزایش زمان کاری افراد ، آنها به دنبال راهی برای بالا بردن توانایی خود در انجام  این وظایف هستند . وجود کافئین در قهوه باعث هوشیاری بیشتر در انسان می‌شود بنابراین می‌تواند کمک بزرگی برای افرادی باشد که حرفه‌‌ی آنها نیاز به هوشیاری بالایی دارد . از این رو مصرف قهوه در جهان روند رو به رشدی دارد و روز به روز تعداد مصرف کنندگان این نوشیدنی بالا می‌رود . اکنون این سوال پیش می‌آید که چه مشاغلی نیاز به مصرف بیشتر قهوه در روز دارند .

مشاغل با بیشترین مصرف قهوه

ده شغل و حرفه که بیشترین مصرف قهوه را طبق نظرسنجی سال 2014 به خود اختصاص داده اند به قرار زیر است .

  • خبرنگاران ، مقاله نویسان و کارکنان رسانه‌های جمعی

 

  • مجریان قانون ( مامور پلیس )
  • آموزگاران
  • لوله‌کش و کارگران ساختمانی
  • پرستاران و پزشکان
  • مدیران شرکت‌ها
  • بازاریاب‌ها
  • پشتیبانی فنی فناوری اطلاعات
  • فروشندگان
  • رانندگان

مشاغل با بیشترین مصرف قهوه

در سال 2014 بررسی‌ای توسط  شرکت پرست ( Pressat ) انجام شد که حدود ده هزار نفر را در بر می‌گرفت . طبق نتایج این بررسی 85 درصد آنها حداقل سه فنجان قهوه در یک روز مصرف می‌کنند و 75 درصد از این افراد قهوه را عامل بهبودی در کارهای روزانه خود دانسته‌اند . آنها یک روز بدون قهوه را روزی بد بر عملکرد کاری خود می‌دانند .

به نظر می‌رسد که نوشیدن قهوه به یکی از الزامات درمشاغل و حرفه‌های مختلف  تبدیل شده است . در این میان بیشترین مصرف قهوه که تقریبا بیشتر از چهار فنجان در روز می‌شود را پراسترس ترین مشاغل به خود اختصاص داده‌اند . خبرنگاران و مقاله نویسان و با فاصله‌ی کمی از آنها ماموران پلیس و سپس آموزگاران و دبیران عناوین اول تا سوم این بررسی را به خود اختصاص داده‌اند . دلیل این که این مشاغل قهوه بیشتری مصرف می‌کنند را می‌توان ساعات کاری زیاد و احتمالا بیداری در شب و همچنین نیاز به هوشیاری بالا در کار خود ذکر کرد .

مشاغل با بیشترین مصرف قهوه

تاثیرات کافیئن بر افراد متفاوت است و ممکن است تاثیرش بر فردی بیشتر از بقیه باشد و یا برعکس  پس بنابراین هر شخص باید مقادیر مصرف کافئین خود را کنترل کند و از تاثیرات آن در بدن خود کاملا آگاهی داشته باشد .

طبق تحقیقاتی که اخیرا بر روی قهوه در دانشگاه کارولینای جنوبی واقع در ایالات متحده انجام شد ، مقدار پیشنهادی برای استفاده از کافئین در روز دویست میلی‌گرم اعلام شد . حدودا دو ماگ و یا چهار فنجان قهوه ، در بر گیرنده این مقدار کافئین است .

همانطور که مصرف بیش از اندازه از هر خوراکی باعث ایجاد خطراتی برای سلامتی فردی خواهد شد ، نادیده گرفتن مقادیر مصرف کافئین و استفاده بیش از حد قهوه و چای باعث ایجاد خطراتی برای سلامتی افراد می‌شود . مصرف بیش از اندازه قهوه و کافئین باعث افزایش احتمال سکته و بیماری‌های قلبی در انسان می‌شود .  پس بنابراین تلاش بر حفظ تعادل شرط اصلی برای سلامتی انسان است .

[alert style=”success”] اینفوگرافیک : چه مقدار کافئین شما را به کام مرگ می‌فرستد ؟ [/alert]

62 درصد افراد در این بررسی از خطرات ناشی از مصرف زیاد کافئین بی اطلاع بودند . همچنین بیشترین آمار مصرف قهوه را آقایان به خود اختصاص می‌دهند که البته فقط  5 درصد بیشتر از مصرف خانم‌هاست .

شارلی یکی از شخصیتهای معروف که در شرکت‌ بیمه فعالیت دارد می‌گوید : من در روز حدود 20 فنجان قهوه میخورم که فقط سه تا از آنها قبل از خروجم از خانه به سمت محل کار است .

نتیجه

استفاده از قهوه برای به دست آوردن هوشیاری و در پی آن بهبود در انجام کارهای روزانه امری اجتناب ناپذیر شده است . اما از آنجا که مصرف قهوه هم مانند هر خوراکی دیگر محدودیت‌هایی برای سلامتی انسان دارد پشنهاد می‌کنیم که از مصرف بیش از اندازه خودداری نمایید و در سلامت کامل از نوشیدن قهوه‌ی خود لذت ببرید .

منبع : Here are the professions that glug the most coffee. Journalists are officially the biggest addicts

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *