راهنمای خرید کپسول قهوه نسپرسو

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 22 دقیقه

امروزه استفاده از کپسول قهوه به عنوان یکی از راههای آسان و سریع تهیه‌ی یک قهوه‌ی خوب بشمار می‌آید که استفاده‌ی از آن نسبت به گذشته در حال افزایش است . مهم‌ترین مزیت تهیه‌ی قهوه با استفاده از کپسول نسبت به دیگر روش‌ها این است که کپسول قهوه کار شما را بسیار راحت‌تر می‌کند ، به دلیل اینکه اندازه‌ی هر کپسول از آن مطابق با شات اسپرسو می‌باشد باعث می‌شود کار شما بسیار سریع‌تر و راحت‌تر شود . کپسول قهوه فقط برای استفاده در قهوه‌سازهایی که با بهره بردن از کپسول ، قهوه تهیه می‌کنند طراحی شده است . شرکت نسپرسو ( Nespresso ) به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین تولید کنندگان کپسول‌های قهوه ، سالیان زیادی است که در این زمینه فعالیت می‌کند .

نسپرسو انواع گوناگونی از کپسول‌های قهوه با طعم و عطرهای متفاوت را روانه‌ی بازار کرده است که تفاوت بین انواع مختلف آن ممکن است اندکی گیج کننده باشد ، در این راهنمای خرید ما شما را با انواع مختلف آن و تفاوتهایی که بین آنها وجود دارد آشنا می‌سازیم تا شما بتوانید با توجه به ذائقه‌ی خود از بین انواع کپسول قهوه نسپرسو ، بهترین انتخاب را انجام دهید . با قهوه ایلیا همراه باشید .

برای خرید کپسول قهوه ابتدا نیاز است با مفاهیمی آشنا شوید . یکی از مفاهیم مهم که هم برای خریدکپسول قهوه و هم برای کلیه‌ی دانه‌ها و پودرهای قهوه نیاز است که بدانید ” Intensity ” می‌باشد .

Intensity چیست ؟

کپسول قهوه

Intensity به عنوان استانداردی برای قهوه به شمار می‌رود و بطور کلی به معنی میانگین امتیازهای داده شده توسط کارشناسان حرفه‌ای قهوه از لحاظ‌های گوناگون مانند غلظت ، طعم و رایحه ، کافئین و … می‌باشد . محدوده‌ی نمره‌های داده شده از 2 تا 12 است . البته این نکته را فراموش نکنید که امتیاز پایین‌تر یک قهوه نسبت به دیگری دلیل پایین بودن کیفیت آن نیست ، Intensity با توجه به ذائقه‌های افراد ، امتیاز یک قهوه را تعیین می‌کند . به عنوان مثال هرچه غلظت قهوه بالاتر باشد امتیاز بیشتری می‌گیرد اما برخی افراد قهوه‌ی با غلظت پایین‌تر را بیشتر می‌پسندند پس قهوه‌ی مورد علاقه‌ی آنها از نظر غلظت نمره پایینتری را دارا می‌باشد .

Intensity شامل 8  مورد می‌باشد :

1 – رُست : هرچه درجه‌ی رست تیره‌تر باشد نمره‌ی آن بالاتر است .

2 – تلخی : هرچه درجه‌ی رست تیره تر باشد ، تلخی قهوه بیشتر است و تلخی بیشتر نمره‌ی بیشتری می‌گیرد .

3 – ترش‌مزگی یا اسیدیته : هرچه ترشمزگی کمتر باشد نمره‌ی دریافتی بالاتر است .

4 – آسیاب : درجه‌ی آسیاب نرم‌تر مساوی است با نمره بهتر و بالاتر .

5 – غلظت : هنگامی که درجه‌ی آسیاب قهوه نرم‌تر باشد آب راحت‌تر از میان ذرات آن عبور می‌کند ، همچنین زمان بیشتری برای تهیه‌ی قهوه نیاز است و غلظت آن بیشتر می‌شود . هرچه غلظت بالاتر باشد نمره‌ی بیشتری را داراست .

6 – مقدار قهوه بدست آمده : کپسول‌های قهوه با Intensity عدد 8 و بالاتر یک گرم قهوه‌ی بیشتری را نسبت به دیگر کپسول‌ها دارا هستند . بالاترین درجه‌ی Intensity برای کپسول قهوه حاوی 6 گرم قهوه است .

7 – کافئین : هرچه درجه‌ی رُست تیره تر باشد ، کافئین قهوه کمتر است . کافئین بالاتر نمره‌ی بالاتری را دریافت می‌کند .

8 – طعم و رایحه : برخی از انواع طعم و رایحه‌های قهوه هستند که طعم میوه‌ای و گلی مانند می‌دهد . این قهوه‌ها اگر با درجه‌ی تیره آسیاب شوند سریعا می‌سوزند و چیزی که باقی می‌ماند طعمی دودی و شکلاتی تلخ است . طبیعتا هرچه که طعم و رایحه‌ی قهوه بهتر باشد نمره‌ی آن نیز بالاتر است .

 • ترکیبات قهوه‌ای که Intensity بالاتری را دارند برای تهیه‌ی قهوه همراه با شیر و یا طعم دهنده‌های دیگر توصیه می‌شوند و قهوه‌هایی که Intensity آنها 5 و یا پایین‌تر است برای مصرف عادی و یا با مقدار اندکی شیر بهتر است . البته به طور کلی این نکته بستگی به ذائقه‌ی افراد دارد .

در ادامه با ما همراه باشید …

تقسیم بندی کپسول‌های قهوه نسپرسو :

بطور کلی کپسول‌های قهوه نسپرسو به 7 دسته تقسیم بندی می‌شوند :

1 – کپسول‌های اسپرسو ( Espresso ) : این نوع از کپسول‌ها به عنوان متداول ترین و قدیمی ترین قهوه‌ای که اکثر مردم از نوشیدن آن لذت می‌برند شناخته شده است . ترکیبات این کپسول‌ها، شامل ترکیباتی از بهترین قهوه‌ها هستند .

2 – کپسول‌های با غلظت فراوان ( Intenso ) : این سری از کپسول‌ها دارای غلظتی فراوان هستند و برای کسانی مناسب است که طعمی اصیل از قهوه را می‌خواهند . طعم این کپسول‌ها نیز با تلخی زیاد همراه است .

3 – کپسول‌های بدون کافئین ( Decaffeinato ) : به عنوان نوع خاصی از کپسول‌های نسپرسو به حساب می‌آیند و برای کسانی که به نوعی با مصرف کافئین مشکل دارند تهیه شده است . انواع متفاوتی از کپسول‌های بدون کافئین همراه با طعم ، رایحه و غلظت‌های گوناگون موجود است .

4 – کپسول‌های لانگو ( Lungo ) : نوع دیگری از کپسول‌های نسپرسو به این دسته متعلق است که بطور تقریبی برای دو شات از قهوه‌ی اسپرسو استفاده می‌شوند .

5 – کپسول‌های خالص تک خاستگاه ( Pure Origin ) : این کپسول‌ها نیز نوعی از کپسول اسپرسو می‌باشند با این تفاوت که جزو قهوه‌های تک خاستگاه از بهترین مزارع پرورش قهوه در دنیا هستند و بصورت خالص از بهترین مزارع تک خاستگاه جهان عرضه می‌شوند .

6 – کپسول‌های دگرگون و طعم دار ( Variations ) : این دسته کپسول برای کسانی مناسب است که می‌خواهند ظعمی جدید از قهوه را امتحان کنند . کپسول‌های این سری همگی طعم دار می‌باشند و برای کسانی که زیاد علاقه‌ای به طعم تلخ قهوه ندارند گزینه‌ی خوبی است.

7 – کپسول‌های محدود ( Limited Edition ) : کپسول‌های این سری بصورت محدود تولید شده‌اند که معمولا شیوه‌ی کاشت و پرورش آنها از بقیه متفاوت است و نسبت به دیگر کپسول‌ها، از ترکیبات قهوه و نوع پرورش خاصی برخوردار هستند .

نام متداول این محصول ” کپسول قهوه ” است و بیشتر مردم آن را به این نام می‌شناسند اما برخی به آن ” ظرف قهوه ” نیز می‌گویند .


راهنمای خرید کپسول قهوه نسپرسو :

خرید کپسول قهوه نیز مانند پودر و پد قهوه بیشتر از همه به ذائقه‌ و سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد . قبل از اقدام به خرید بهتر است سلیقه‌ی خودتان را شناسایی کنید . قهوه‌ی خیلی تلخ را می‌پسندید یا ملایم؟ غلظت آن چه اندازه باشد؟ عطر و رایحه تا چه اندازه برای شما اهمیت دارد؟ میزان اسیدیته ( ترشمزگی ) قهوه چقدر باشد؟ برخی طعم اصیل قهوه همراه با غلظت فراوان و کرمای بالا را دوست دارند و برخی دیگر علاقه دارند قهوه‌ای با طعمی ملایم و عطر و رایحه‌ای فراوان بنوشند . برخی نیز دوست دارند تجربه‌ای جدید از نوشیدن قهوه داشته باشند و از سری کپسول‌های خاص و طعم دار شده‌ی نسپرسو انتخاب کنند . در این بخش تمامی کپسول‌های نسپرسو همراه با ویژگی‌های کامل آنها معرفی شده است که قبل از اقدام به خرید پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه فرمایید .

1 ) کپسول‌های اسپرسو ( Espresso )

کپسول‌های اسپرسو بخش مهمی از بین تمامی کپسول‌های نسپرسو را به خود اختصاص داده است که طرفداران بسیار دارند . ترکیبات این کپسول‌ها شامل ترکیباتی عالی به منظور تهیه‌ی یک قهوه‌ی اسپرسو بینظیر می‌باشد و از بهترین نواحی پرورش و تولید قهوه‌ی دنیا بدست آمده است .

1 – کپسول قهوه Livanto : 

کامل و متعادل : قهوه‌ی خالص عربیکا از آمریکای جنوبی و مرکزی . یکی از بهترین قهوه‌های متعادل نسپرسو

غلظت : 6 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : گندم مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از عالی ترین قهوه‌ی عربیکای آمریکای مرکزی و جنوبی که در کاستاریکا و کلمبیا یافت می‌شود که به منظور حفظ طعم اصلی آن طبق روشهای سنتی خوب  نگه داری می‌شود .

رست : درجه‌ی رست مدیوم که طعم غلات آن شامل گندم و جو را نگه داری می‌کند .

طعم و رایحه : ترکیبی از غلات گوناگون مانند گندم و جو و طعم‌های کاراملی و میوه‌ای

بررسی و خرید : کپسول Livanto


2 – کپسول قهوه Capriccio :

قوی و برجسته : ترکیبی از عربیکای آمریکای جنوبی به همراه تاثیری از ربوستا . همراه با عطر و رایحه‌ی بسیار قوی

غلظت : 5 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : غلات مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : عربیکای رشد کرده در ارتفاعات آمریکای جنوبی ترکیبی از اسیدیته‌ی ملایم و عطر قوی را ارائه می‌دهد که توسط عربیکای برزیل و مقدار کمی ربوستا به تعادل بینظیری رسیده است .

رست : رست نرم آن ترکیبی متمایز با ترشمزگی اندک را می‌سازد .

طعم و رایحه : طعمی شبیه به گندم و جو متعادل شده بوسیله‌ی اسیدیته‌ی سبک

بررسی و خرید : کپسول Capriccio


3 – کپسول قهوه Volluto :

شیرین و میوه‌ای : قهوه‌ی خالص عربیکای آمریکای جنوبی همراه با طعم شیرین و بیسکویتی و اسیدیته‌ی پایین و طعم میوه‌ای

غلظت : 4 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه‌‌ طعم و رایحه : گندم مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های عربیکای برزیل و کلمبیا ، پرورش یافته در بهترین محیط‌های رشد قهوه

رست : رست نرم که از طعم غلات مانند عربیکای برزیل و تازگی و طعم میوه‌ای عربیکای کلمبیا محافظت می‌کند .

طعم و رایحه : طعم ملایم و میوه‌ای با استفاده از طعم شیرین بیسکویتی

بررسی و خرید : کپسول Volluto


4 – کپسول قهوه Cosi :

سبک و لیمویی : قهوه‌ی خالص آفریقای شرقی و عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی همراه با غلظت سبک و طعم مرکبات

غلظت : 3 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : مرکبات

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های آفریقای شرقی با طعم لیمویی همراه با سبکی و شیرینی آمریکای مرکزی و جنوبی .

رست : درجه‌ی رست آهسته که تازگی و سبکی برای شما به ارمغان می‌آورد .

طعم و رایحه : طعم مرکباتی همراه با طعم و رایحه‌ی لیمویی قوی که همراه با غلظت سبک باعث شادابی می‌شود .

بررسی و خرید : کپسول Cosi


2 ) کپسول‌های با غلظت فراوان ( Intenso )

این سری از کپسول‌ها دارای غلظتی فراوان هستند و برای کسانی مناسب است که طعمی اصیل از قهوه را می‌خواهند . طعم این کپسول‌ها نیز با تلخی زیاد همراه است .

1 – کپسول قهوه Kazaar :

این کپسول قهوه با رایحه‌ای تلخ و کمی فلفلی ، همراه با مزه‌ای بسیار تلخ و تند است که با اندک طعم خامه‌ای به همراه کرمای بالا ، ملایم شده است . Kazaar به عنوان غلیظ ترین نوع قهوه نسپرسو شناخته می‌شود . این محصول ترکیبی از دو نوع قهوه ربوستا و عربیکا است و از دو خاستگاه گوآتمالا و برزیل و قهوه ی عربیکای آمریکای جنوبی منطقه سرادو ( که به صورت جداگانه رست می‌شود ) تهیه شده است .

غلظت : 12 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : قوی و غلیظ و اندکی تند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی ممتاز از بهترین قهوه‌های آمریکای جنوبی

رست : قهوه‌های موجود در این کپسول به منظور دستیابی به طعمی بهتر، بصورت جداگانه رست شده‌اند .

طعم و رایحه : طعمی تلخ همراه با اندکی تندی

بررسی و خرید : کپسول Kazaar


2 – کپسول قهوه Dharkan :

از خصوصیات این کپسول می‌توان به طعم تلخ ، غلظت فراوان و خوش عطر و رایحه بودن آن اشاره کرد . این قهوه ترکیبی از دانه های 100 درصد شسته شده عربیکای آسیا و آمریکای لاتین است که مقداری از آن به مدت طولانی و با دمای پایین رست می‌شوند تا عطر و طعمی منحصر به فردی پیدا کند . همچنین در فرآیند بو دادن این قهوه از مقدار کمی پودر کاکائو تلخ و سرلاک استفاده شده تا اندک طعم و بوی این دو تجربه‌ی نوشیدن یک قهوه لذیذ را میسر سازد . قهوه نسپرسو دارکان درصد کافئین متوسطی دارد که مصرف آن را لذت بخش می‌کند .

غلظت : 11 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : کاکائو و سرلاک

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : صد در صد عربیکای منطقه‌‌ی آسیا و آمریکای لاتین

رست : رست این قهوه به صورت آهسته صورت می‌گیرد که باعث می‌شود عطر و طعم آن بیشتر و بهتر شود. 

طعم و رایحه : طعم تلخ همراه با غلظت و عطر و رایحه‌ای زیاد

بررسی و خرید : کپسول Dharkan


3 – کپسول قهوه Ristretto :

قدرتمند ، غلیظ و متمایز : ترکیبی از بهترین قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و آفریقای شرقی همراه با تاثیر کمی از قهوه‌ی ربوستا . این قهوه غلظت بالایی را دارا می‌باشد .

غلظت : 10 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : غلیظ و خوشبو

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین نوع قهوه‌های آمریکای جنوبی از منابعی مانند کلمبیا و برزیل ، همراه با ترشمزگی ( اسیدیته ) ملایم قهوه‌های آفریقای شرقی و تاثیری از قهوه ربوستا که به منظور دادن انرژی بیشتر استفاده شده است .

رست : برای دستیابی به ترکیبی از اسیدیته ، طعم میوه‌ای و رایحه‌ی بینظیر دانه‌های قهوه بصورت آهسته و جداگانه رست می‌شوند . در نهایت باید گفت که طعم و رایحه‌ی قوی و غلظت بسیار بالا از ویژگی‌های مخصوص این کپسول می‌باشد .

طعم و رایحه : طعم میوه‌ای و شکلات گونه‌ همراه با تلخی قوی و اسیدیته‌ی ملایم

بررسی و خرید : کپسول Ristretto


4 – کپسول قهوه Arpeggio :

غلیظ همراه با کرمای عالی : درجه‌ی رُست تیره از قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی . غلظت بالا همراه با طعم کاکائو گونه

غلظت : 9 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه‌ طعم و رایحه : کاکائو گونه

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های آمریکای جنوبی و مرکزی با ویژگی‌های قهوه‌های کاستاریکا

رست : درجه‌ی رست نرم همراه با غلظت بالا

طعم و رایحه : طعم میوه‌ای ، جو ، کاکائو گونه و طعم خاکی مانند جزئی

بررسی و خرید : کپسول Arpeggio


5 – کپسول قهوه Roma :

کامل و متعادل : رست آهسته و متعادل از قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی همراه با ربوستا . طعم تلخی ملایم خاکی مانند با ماندگاری بالا

غلظت : 8 ار 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : خاکی مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : پرورش یافته در ارتفاعات ، ترکیبی از عربیکای آمریکا و عربیکا و ربوستای برزیل . عربیکای آمریکای مرکزی طعم ملایم را به همراه می‌‌آورد و عربیکا و ربوستای برزیل که غلظت و طعم ماندگار را به دنبال دارد .

رست : رست آهسته و درجه‌ی آسیاب نرم که اسپرسویی ملایم برای شما به ارمغان می‌آورد .

طعم و رایحه : طعمی خاکی مانند از ترکیب دانه‌های طعم داده شده‌ی خاستگاه‌های مختلف

بررسی و خرید : کپسول Roma


3 ) کپسول‌های بدون کافئین ( Decaffeinato )

نسپرسو انواعی از کپسول‌های بدون کافئین را برای کسانی که نسبت به کافئین حساس هستند و یا اینکه با نوشیدن کافئین اذیت می‌شوند ، تهیه کرده است .

1 – کپسول قهوه Arpeggio Decaffeinato :

این کپسول ترکیبی از بهترین قهوه‌های آمریکای مرکزی و شمالی است که به صورت دارک رست شده‌اند، در نتیجه طعم تلخی دلپذیری را برای شما بوجود می‌آورد و اندک طعم میوه‌ای و یا مالت را همراه با آن حس خواهید کرد که این خاصیت نشانگر ویژگی قهوه‌های کاستاریکا است. آرپجیو با غلظت نسبتا زیادی که دارد ( 9 از 13 ) کرمای بالایی با یادآوری عطر خوش قهوه و کاکائو را به ارمغان می‌آورد .

غلیظ همراه با کرمای عالی : درجه‌ی رُست تیره از قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی . غلظت بالا همراه با طعم کاکائو گونه

غلظت : 9 از 12
حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر
مشخصه‌ طعم و رایحه : کاکائو گونه
اطلاعات بیشتر :
خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های آمریکای جنوبی و مرکزی با ویژگی‌های قهوه‌های کاستاریکا
رست : درجه‌ی رست نرم همراه با غلظت بالا
طعم و رایحه : طعم میوه‌ای ، جو ، کاکائو گونه و طعم خاکی مانند جزئی

بررسی و خرید : کپسول Arpeggio Decaffeinato


2 – کپسول قهوه Volluto Decaffeinato :

این قهوه طعمی شیرین و بیسکویتی مانند دارد. اسیدیته‌ یا ترشمزگی این کپسول پایین است و طعم میوه‌ای دارد. Intensity این کپسول 4 از 12 می‌باشد و غلظت آن نسبتا پایین است. خاستگاه این کپسول مربوط به کشورهای برزیل و کلمبیا می‌باشد. بطور کلی این کپسول طعمی ملایم همراه با تلخی کم دارد.

غلظت : 4 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه‌‌ طعم و رایحه : گندم مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های عربیکای برزیل و کلمبیا ، پرورش یافته در بهترین محیط‌های رشد قهوه

رست : رست نرم که از طعم غلات مانند عربیکای برزیل و تازگی و طعم میوه‌ای عربیکای کلمبیا محافظت می‌کند .

طعم و رایحه : طعم ملایم و میوه‌ای با استفاده از طعم شیرین بیسکویتی

بررسی و خرید : کپسول Volluto Decaffeinato


3 – کپسول قهوه Vivalto Decaffeinato :

این کپسول Lungo بوده و با استفاده از هر کپسول می‌توانید تا 110 میلی‌لیتر قهوه داشته باشید . کپسول نسپرسو Vivalto Lungo ترکیبی از بهترین قهوه‌های آمریکای جنوبی و شرق آفریقا می‌باشد .

خوش طعم و متعادل : قهوه‌ای متعادل که از ترکیبات مختلف قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و آفریقای شرقی تهیه شده است که طعم گل مانند نیز در آن مشهود است .

غلظت : 4 ار 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی ‌لیتر

مشخصه طعم و رایحه : گل مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیب فوق‌العاده‌ای از عربیکای آمریکای جنوبی که در مناطق مرتفع آن رشد کرده است . اسیدیته‌ی آن ملایم است . عربیکای اتیوپی طعم و رایحه‌ای گل مانند به آن اضافه کرده است و قهوه‌ی Cerrado برزیل به آن تلخی بخشیده است .

رست : رست جداگانه‌ی ترکیبات مختلف این قهوه باعث شده است که ویژگی‌های اصلی آن بخوبی حفظ و باهم ترکیب شود .

طعم و رایحه : ترکیبی عالی از قهوه‌ی چند خاستگاه باعث بوجود آمدن قهوه‌ای با طعم و رایحه‌ای بینظیر مثل طعم خاکی ، غلات شیرین و گلی شده است .

بررسی و خرید : کپسول Vivalto Decaffeinato


4 – کپسول قهوه Intenso Decaffeinato :

غلیظ و قدرتمند : قهوه‌ی عربیکای آمریکای جنوبی با مقدار کمی ربوستا که سبب دادن طعمی کاکائویی به آن شده است . این قهوه غلیظ ترین نوع از کپسول‌های قهوه‌ بدون کافئین است و کرمای زیادی تولید می‌کند .

غلظت : 7 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : کاکائو

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : قهوه‌های درجه یک انتخاب شده از عربیکای آمریکای جنوبی که مقداری ربوستا باعث غلیظ شدن آن می‌شود .

رست : درجه‌ی رست آهسته که تازگی و سبکی برای شما به ارمغان می‌آورد و طولانی بودن آن سبب غلظت بیشتر می‌شود .

طعم و رایحه : طعمی شکلاتی و کاکائویی مانند که رایحه‌ای بسیار قوی را نیز همراه خود دارد و کرمای زیادی برای شما تولید می‌کند .


4 ) کپسول‌های لانگو ( Lungo )

نوع دیگری از کپسول‌های نسپرسو به این دسته متعلق است که بطور تقریبی برای دو شات از قهوه‌ی اسپرسو استفاده می‌شوند .

1 – کپسول قهوه Envivo Lungo :

این قهوه توسط متخصصین قهوه کمپانی نسپرسو، به صورت اختصاصی برای صبح و مناسب برای شروع روز فرآوری شده است؛ چرا که قهوه‌ای بسیار قوی و موثر است که در حجم لانگو ( فنجان بزرگ حدود 110 میلی لیتر ) تهیه می‌شود. این قهوه تلخی دلچسب، کافئین بالا، با درجه غلظت 9 از 13 و مناسب برای شروع روز است. این قهوه با رست تیره، از ترکیب قهوه‌ی ممتاز عربیکای هند و نوعی روبوستا مکزیک تهیه شده است. فنجان شما محتوی قهوه‌ای قوی با غلظت بالا و رایحه ای خوشبو که یادآور بوی چوب و نان زنجبیلی است، خواهد بود .

غلیظ و خوش رایحه : ترکیبی عالی از قهوه‌های آسیا و آمریکای جنوبی با عطر و رایحه‌ای بالا

غلظت : 9 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : زنجبیل و خاک

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی ممتاز از عربیکای هند و روبوستای مکزیک

رست : رست تیره ( دارک )

طعم و رایحه : طعمی خاص و متعادل که با عطر و رایحه‌ی چوب و زنجبیل همراه شده است .

بررسی و خرید : کپسول Envivo Lungo


2 – کپسول قهوه Fortissio Lungo : 

این کپسول شامل درصد بالایی از بهترین قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی به همراه مقدار کمی روبوستا تهیه شده است. قهوه عربیکای این کپسول در بین قهوه‌های عربیکا از بالاترین غلظت همراه با تلخی زیاد برخوردار است.

قوی و غلیظ : تهیه شده از بهترین قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی همراه با درصدی از روبوستا با غلظت زیاد و تلخی فراوان

غلظت : 8 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی‌لیتر

مشخصه طعم و رایحه : خاکی مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : قهوه متعادل عربیکا از مناطق آمریکای مرکزی و جنوبی که برای غلظت بیشتر و طعم تلخ‌تر آن مقداری قهوه‌ی ربوستا نیز به آن اضافه شده است .

رست : دانه‌های قهوه‌ی این کپسول با درجه‌ی رست تیره رست شده‌اند .

طعم و رایحه : غلظت بالا همراه با عطر و بوی فوق العاده ، از ویژگی‌های اصلی این محصول می‌باشد . طعم خاکی مانندآن نیز ویژگی دیگر این محصول است .

بررسی و خرید : کپسول Fortissio Lungo


3 – کپسول قهوه Vivalto Lungo :

کپسول نسپرسو Vivalto Lungo ترکیبی از بهترین قهوه‌های آمریکای جنوبی و شرق آفریقا می‌باشد که طعمی ملایم را به همراه دارد .

خوش طعم و متعادل : قهوه‌ای متعادل که از ترکیبات مختلف قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و آفریقای شرقی تهیه شده است که طعم گل مانند نیز در آن مشهود است .

غلظت : 4 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : گل مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیب فوق‌العاده‌ای از عربیکای آمریکای جنوبی که در مناطق مرتفع آن رشد کرده است . اسیدیته‌ی آن ملایم است . عربیکای اتیوپی طعم و رایحه‌ای گل مانند به آن اضافه کرده است و قهوه‌ی Cerrado برزیل به آن تلخی بخشیده است .

رست : رست جداگانه‌ی ترکیبات مختلف این قهوه باعث شده است که ویژگی‌های اصلی آن بخوبی حفظ و باهم ترکیب شود .

طعم و رایحه : ترکیبی عالی از قهوه‌ی چند خاستگاه باعث بوجود آمدن قهوه‌ای با طعم و رایحه‌ای بینظیر مثل طعم خاکی ، غلات شیرین و گلی شده است .

بررسی و خرید : کپسول Vivalto Lungo


4 – کپسول قهوه Linizo Lungo :

این کپسول 100 درصد عربیکا و از منطقه‌ی آمریکای جنوبی می‌باشد. این کپسول قهوه مناسب افرادی است که خیلی به طعم تلخ قهوه علاقه‌ای ندارند و بیشتر عطر و رایحه‌ و طعم خوب آن برایشان اهمیت دارد.

عالی و متعادل : عربیکای خالص آمریکای جنوبی . ترکیبی عالی از قهوه‌های عالی برزیل و کلمبیا

غلظت : 4 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : شبیه به طعم جو و غلات

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : قهوه‌ی خالص عربیکای برزیل و کلمبیا

رست : بصورت آهسته رست شده که طعم شیرینی خوشایندی به آن می‌دهد .

طعم و رایحه : غلات مانند بخصوص طعمی شبیه به جو

بررسی و خرید : کپسول Linizio Lungo


5 ) کپسول‌های خالص تک خاستگاه ( Pure Origin )

کپسول‌های تک خاستگاه تنها مربوط به یک مکان می‌باشند و ترکیبی از مزارع پرورش قهوه مختلف نیستند . این کپسول‌ها به عنوان گروه خاص کپسول‌های نسپرسو به شمار می‌روند که از بهترین تک مزرعه‌های دنیا جمع آوری می‌شود .

1 – کپسول قهوه Indriya From India :

قدرتمند و تند : قهوه‌ی بینظیری از عربیکای مناطق جنوبی هند همراه با غلظت فراوان که مشخصه‌ اش تندی آن است .

غلظت : 10 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : تند بودن

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : عربیکا و ربوستای انتخاب شده از بهترین مزارع جنوبی هندوستان که در سرزمین‌های مرتفع آن رشد می‌کند .

رست : عربیکا برای بدست آمدن عطری قوی و ماندگار بصورت آهسته  رُست می‌شود و در مقابل ربوستا به منظور بدست آمدن غلظت قوی تر بیشتر رُست می‌شود و این دو باعث بوجود آمدن ترکیبی خوب و متعادل می‌شود .

طعم و رایحه : طعم کاکائو مانند ، همچنین طعم ادویه‌های تند و جوز هندی را نیز یادآور می‌شود .

بررسی و خرید : کپسول Indriya From India


2 – کپسول قهوه Rosabaya de Colombia : 

این کپسول قهوه از 100 درصد عربیکای منطقه‌ی آمریکای جنوبی بدست آمده است که دارای غلظتی و طعمیم تعادل است.

میوه‌ای و متعادل : قهوه‌ای خالص از عربیکای کلمبیا همراه با اسیدیته‌‌ی ملایم، تلخی کم و طعم میوه‌ای دارد.

غلظت : 6 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : نوشیدنی برزیلی

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : اسپرسوی تک خاستگاه خالص عربیکای کلمبیا که توسط تعداد کمی از پرورش دهندگان قهوه در مناطق وسیعی از کلمبیا پرورش یافته است که به دلیل شرایط فرآوری آن ، عطر و طعم اصلی آن ماندگاری بیشتری را پیدا می‌کند .

رست : سرعت رست آهسته و جداگانه باعث ایجاد طعم میوه‌ای و اسیدیته می‌شود و غلظت آن نیز بالاتر می‌رود .

‌طعم و رایحه : طعم میوه‌ای همراه با نوعی نوشیدنی برزیلی

بررسی و خرید : کپسول Rosabaya de Colombia


3 – کپسول قهوه Dulsão do Brasil :

شیرین و ملایم : عربیکای خالص برزیل . قهوه‌ای عالی و متعادل با طعم شیرین مثل عسل به همراه طعم جو مانند

غلظت : 4 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه‌‌ طعم و رایحه : عسل

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : عربیکایی بینظیر و ممتاز از سرزمین‌های مرتفع جنوب برزیل که دانه‌های آن بصورت دستی جمع آوری شده و در زیر نور خورشید فرآیند خشک سازی آن انجام شده است .

رست : بصورت آهسته رست شده که طعم شیرینی خوشایندی به آن می‌دهد .

طعم و رایحه : طعم شیرینی عسل مانند همراه با تاثیری از غلاتی مانند گندم و جو

بررسی و خرید : کپسول Dulsao do Brasil


4 – کپسول قهوه Bukeela ka Ethiopia Lungo :

این کپسول قهوه ترکیبی از قهوه‌ی دو منطقه‌ی اتیوپی می‌باشد ، کشوری که به عنوان زادگاه قهوه نیز شناخته می‌شود . این دو نوع قهوه بصورت جداگانه رست شده و سپس با هم میکس می‌شوند ، یک رست دارک یا تیره برای بدست آمدن غلظت بیشتر قهوه و دیگری رست لایت یا روشن برای رسیدن به طعم و عطر بهتر . این کپسول بصورت لانگو می‌باشد که توسط هر کپسول می‌توانید 110 میلی‌لیتر قهوه داشته باشید .

خوش طعم و متعادل : عربیکای خالص از دو منطقه‌ی اتیوپی با طعم گل مانند

غلظت : 3 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : گل مانند همراه با اندکی طعم چوبی یا خاکی

اظلاعات بیشتر :

خاستگاه : عربیکای خالص اتیوپی که از دو منطقه‌ی متفاوت اتیوپی بدست می‌آید . یک نوع از این دانه‌ها شسته شده و بطور طبیعی در معرض نور خورشید ، خشک می‌شوند اما نوع دیگر در منطقه‌ای که آب کمی وجود دارد بدست می‌آید بنابراین دانه‌ها شسته نمی‌شوند و فرآیند آنها بطور طبیعی صورت می‌پذیرد .

رست : دو نوع رست متفاوت دارک و لایت به منظور ایجاد خواصی متعادل

طعم و رایحه : طعمی خاکی مانند و یا شبیه به گل

بررسی و خرید : کپسول Bukeela ka Ethiopia Lungo


6 ) کپسول‌های دگرگون و طعم دار ( Variations )

 این دسته کپسول برای کسانی مناسب است که می‌خواهند ظعمی جدید از قهوه را امتحان کنند . کپسول‌های این سری همگی طعم دار می‌باشند و برای کسانی که زیاد علاقه‌ای به طعم تلخ قهوه ندارند گزینه‌ی خوبی است .

1 – کپسول قهوه Caramelito :

این کپسول عطر و طعمی شیرین و کاراملی دارد که باعث می‌شود طعم تافی خامه‌ای را تداعی کند . برای کسانی که به طعم تلخ قهوه علاقه ندارند این کپسول گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد .

شیرین و میوه‌ای : ترکیبی از بهترین عربیکای آمریکای مرکزی و جنوبی که طعمی ملایم و شیرین به همراه دارد .

غلظت : 6 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی‌لیتر

مشخصه طعم و رایحه : طعم شیرین و خوشمزه مانند تافه خامه‌ای

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ممتازترین قهوه‌های آمریکای جنوبی و مرکزی شامل کشورهای کاستاریکا و کلمبیا

رست : رست با حرارت متوسط که باعث می‌شود طعم مالت و میوه‌ای آن بیشتر شود .

طعم و رایحه : طعم و رایحه‌ای بسیار ملایم و شیرین که رایحه‌ی کاراملی نیز به آن افزوده شده و طعمی ویژه را به شما ارائه می‌دهد .

بررسی و خرید : کپسول Caramelito


2 – کپسول قهوه Ciocattino :

این کپسول قهوه بصورت 100 درصد عربیکا می‌باشد و از مناطق جنوبی و مرکزی آمریکای جنوبی بدست آمده است . این کپسول طعم شکلاتی مانند دارد و غلظت آن نیز تقریبا بالاست. کپسول نسپرسو Ciocattino مناسب کسانی است که به طعم تلخی قهوه همراه با غلظت بالا و طعمی شکلاتی علاقه دارند . با هر کپسول می‌توانید 40 میلی‌لیتر قهوه‌ی خوش طعم تهیه کنید .

قوی و شکلاتی : قهوه 100 درصد عربیکا از بهترین و تازه‌ترین قهوه‌های آمریکای جنوبی

غلظت : 6 از 12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : شکلات

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های آمریکای جنوبی مشخصا کشورهای کاستاریکا و کلمبیا که به منظور حفظ عطر و طعم آن به روش‌های سنتی فرآوری شده است .

رست : رست مدیوم

طعم و رایحه : شکلاتی و کاراملی مانند

بررسی و خرید : کپسول Ciocattino


7 ) کپسول‌های محدود ( Limited Edition ) 

 کپسول‌های این سری بصورت محدود تولید شده‌اند که معمولا شیوه‌ی کاشت و پرورش آنها از بقیه متفاوت است و نسبت به دیگر کپسول‌ها، از ترکیبات قهوه و نوع پرورش خاصی برخوردار هستند .

1 – کپسول قهوه Barista Corto :

این کپسول قهوه دارای نهایت غلظت و تلخی فراوان می‌باشد . این کپسول دارای ترکیبی ایده‌ آل می‌باشد که توسط کارشناسان شرکت نسپرسو آماده شده است .

غلیظ و با گیرایی بالا : قهوه‌ای غلیظ با بهترین ترکیبات عربیکا و روبوستای آسیا و آمریکای جنوبی

غلظت : 11 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : بسیار غلیظ با تلخی فراوان

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین عربیکای هندوستان و روبوستای ممتاز گواتمالا

رست : ترکیبات قهوه این کپسول بصورت دارک رست می‌باشد که عربیکا و روبوستای آن بصورت جداگانه رست شده‌اند .

طعم و رایحه : به دلیل وجود قهوه روبوستا در این کپسول ، مقدار تلخی و غلظت آن بسیار زیاد می‌باشد و گیرایی آن بالاست .

بررسی و خرید : کپسول Barista Corto


2 – کپسول قهوه Barista Scuro :

این کپسول قهوه دارای غلظتی فراوان همراه با طعمی خاص می‌باشد. به هنگام تهیه‌ی این کپسول اگر آن را با فوم شیر ترکیب کنید بسیاری از ویژگی‌های طعمی آن آشکار می‌شود. این کپسول یک قهوه‌ی ترکیبی است که توسط کارشناسان شرکت نسپرسو تهیه شده و دارای طعمی ویژه می‌باشد که مناسب مشتریان خانگی و کافی شاپ‌ها نیز می‌باشد.

غلظت بالا و طعمی ویژه : قهوه‌ای ترکیبی از بهترین قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی

غلظت : 8 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : غلیظ و نسبتا تلخ

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ممتازترین قهوه عربیکای کشورهای کلمبیا و کاستاریکا

رست : رست مدیوم – دارک که باعث تلخی و غلظت بالای این کپسول شده است .

طعم و رایحه : طعمی نزدیک به شکلات تلخ همراه با عطری فراوان که بسیار مناسب ترکیب با شیر است .

بررسی و خرید : کپسول Barista Scuro


3 – کپسول قهوه Intenso On Ice :

این کپسول از بهترین قهوه‌های برزیل و کاستاریکا تهیه شده است و دارای عطر و غلظت بالایی می‌باشد. در واقع این کپسول جهت تهیه‌ی یک فنجان قهوه‌ سرد ( Ice Coffee ) خوش طعم و عطر و با غلظت بالا طراحی شده است .

معطر همراه با غلظت فراوان : قهوه‌ای ترکیبی از برزیل و کاستاریکا که غلظت بالا و عطری فراوان دارد .

غلظت : 10 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم ورایحه : خوش طعم و رایحه ، مناسب قهوه سرد

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از ممتازترین قهوه‌های برزیل و کاستاریکا که غلظت بالایی دارند .

رست : قهوه‌‌های برزیل و کاستاریکا که بصورت جداگانه و با دمای متوسط رست شده‌اند تا بهترین غلظت و عطر و طعم را برای شما به ارمغان آورند .

طعم و رایحه : مشخصه‌ی اصلی این قهوه عطر بسیار زیاد آن است که سبب می‌شود از نوشیدن آن لذت ببرید .

بررسی و خرید : کپسول Intenso On Ice


4 – کپسول قهوه Leggero On Ice :

این کپسول ، دارای قهوه‌ای متعادل بوده که برای تهیه‌ی قهوه سرد طراحی شده است. این محصول جزو کپسول‌های خاص شرکت نسپرسو می‌باشد که برای نوشیدن یک قهوه‌ی متعادل همراه با عطر و طعم میوه‌ای خوشایند در منزل بسیار مناسب می‌باشد .

ملایم و میوه‌ای : شامل ترکیبی از بهترین قهوه‌های کنیا و کلمبیا که عطری زیاد همراه با طعمی ملایم را برای شما به ارمغان می‌آورد .

غلظت : 6 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی‌لیتر

مشخصه طعم و رایحه : عطر و طعمی میوه‌ای و لذت بخش

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : قهوه‌های ممتاز کنیا و کلمبیا با غلظت متوسط

رست : رست جداگانه‌ی قهوه‌های کنیا و کلمبیا همراه با حرارت ملایم باعث شده است بهترین عطر و طعم از یک قهوه را بتوانید امتحان کنید .

طعم و رایحه : مشخصه‌ی اصلی این قهوه عطر و طعمی میوه‌ای همراه با غظت متعادل بوده که مناسب تهیه یک قهوه سرد خوش طعم می‌باشد .

بررسی و خرید : کپسول Leggero On Ice


5 – کپسول قهوه Liquorice :

این کپسول با طعم گیاه شیرین بیان می‌باشد و برای کسانی که زیاد به طعم تلخ قهوه علاقه‌ای ندارند و یا دوست دارند تجربه‌ای نو از نوشیدن قهوه داشته باشند، گزینه‌ی مناسبی است.

متفاوت و نسبتا تند : طعمی نسبتا تند همراه با غلظتی متوسط و رایحه‌ای فراوان

غلظت : 6 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : گیاه شیرین بیان

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : بهترین عربیکای منطقه‌ی آمریکای مرکزی و جنوبی

 رست : رست ملایم که باعث می‌شود طعم و رایحه‌ای بهتر و بیشتر به خود بگیرد .

طعم و رایحه : گیاه شیرین بیان که طعم نسبتا تندی دارد مشخصه‌ی اصلی این کپسول است که عطر ورایحه‌ی بینطیری دارد .

بررسی و خرید : کپسول Liquorice


6 – کپسول قهوه Orangette :

این کپسول دارای طعم شکلات و پرتقال می‌باشد و برای کسانی که زیاد به طعم تلخ قهوه علاقه‌ای ندارند و یا دوست دارند تجربه‌ای نو از نوشیدن قهوه داشته باشند ، گزینه‌ی مناسبی است .

متعادل و شکلاتی : طعمی ملایم همراه با طعم و رایحه‌ی شکلاتی و پرتقالی

غلظت : 6 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : طعمی متعادل و خوشمزه

اطلاعات بیشتر : 

خاستگاه : بهترین عربیکای آمریکای مرکزی و جنوبی

رست : رست با درجه‌ی ملایم که باعث می‌شود طعم و عطر آن بهتر و بیشتر شود .

طعم و رایحه : ترکیب دو طعم شکلات و پرتقال در این کپسول، طعمی خاص و متفاوت را به وجود آورده است که از نوشیدن آن لذت خواهید برد .

بررسی و خرید : کپسول Orangette


7 – کپسول قهوه Snowball :

این کپسول دارای طعم وانیل به همراه نارگیل می‌باشد و برای کسانی مناسب است که خیلی به طعم تلخ قهوه علاقه ای ندارند و یا دوست دارند تجربه‌ای نو از نوشیدن قهوه داشته باشند .

شیرین و خوش طعم : ترکیبی ممتاز از عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی که طعمی ملایم دارد .

غلظت : 6 از 13

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : طعمی متعادل و خوشمزه

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : بهترین قهوه عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی

رست : رست با حرارت ملایم که باعث می‌شود طعم و رایحه‌ی آن بهتر و بیشتر شود .

طعم و رایحه : این کپسول با ترکیبی از طعم‌های وانیل و نارگیل طعمی ملایم دارد که باعث می‌شود از نوشیدن آن لذت ببرید .

بررسی و خرید : کپسول Snowball


دنیای گسترده قهوه را با مجله اینترنتی قهوه ایلیا بهتر بشناسید…

9 دیدگاه ها

 1. Avatarskinhair.ir گفت:

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

 2. Avatarکاریز گفت:

  چه اطلاعات خوبی رو به اشتراک گذاشتید
  موفق باشید

 3. AvatarArash گفت:

  سلام لطفا در مورد سایز های کپسولها و اینکه از کجا میشه سایز کپسولی که با دستگاهمون همخونی داره رو فهمید و طریقه خریدشون رو هم توضیح بدین , ممنون

  • جلال رمضانیجلال رمضانی گفت:

   سلام . کسپسول های خود برند نسپرسو با بایشتر دستگاه های نسپرسو همخونی دارند. از داخل سایت فروشگاه قهوه ایلیا میتونید خرید بفرمائید

 4. Avatarعلي گفت:

  ممنون از اطلاعات عاليتون ، ميخواستم بدونم دستگاه بيوليتي هم از كپسول نسپرسو ميتونه استفاده كنه ؟ كپسول ها سايز هاي مختلف دارند ؟

  • جلال رمضانیجلال رمضانی گفت:

   خیر فقط کپسول های خود بیالتی رو میشه استفاده کرد. بله اندازه و ساخت کپسول نسپرسو متفاوت هستش

 5. Avatarامین گفت:

  سلام
  توضیحات خیلی خوب و کاملی بود فقط میشه توضیح بدید که برای کاپوچینو یا لاته کدوم کپسولها بهتر هستن و طعم بهتری میدن و یا اصلا فرقی میکنه که کپسول خاصی برای ترکیب با شیر استفاده کنیم یا نه؟

  • Avataryasi گفت:

   in do ta ke esmesho minevisam baraye kapochino va late hastesh . behtarin ghahve baraye in kar bayad arabika khales bashe. shoma az rosabaya va dulsao bayad estefade konid

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *