زمان مورد نیاز برای مطالعه : 3 دقیقه

فرنچ‌پرس یکی از بهترین قهوه ساز های نسل سوم که قهوه‌ای خوش طعم با رایحه‌هایی فراوان به دست میدهد به یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین قهوه سازهای نسل سوم منجر شده است . بیشتر قهوه نوشان چهان حداقل یکبار از فرنچ پرس برای تهیه خود استفاده کرده‌اند و مسلما هم اکنون بسیاری در حال استفاده از این وسیله‌ی بسیار مفید هستند.

چگونه فرنچ‌پرس را تمیز کنیم ؟

البته فرنچ‌پرس غیر از تهیه قهوه ، موارد استفاده دیگری نیز دارد. در ادامه در مورد چگونگی تمیز کردن و شستشوی این قهوه ساز به چند نکته اشاره میکنیم.

برای تمیز کاری فرنچ‌پرس موارد زیر را انجام دید.

چگونه فرنچ‌پرس را تمیز کنیم ؟

  • در اولین مرحله بعد از نوشیدن قهوه ، اجازه دهید تا فرنچ‌پرس خنک شود .
  • سپس قهوه‌های داخل فرنچ‌پرس را با استفاده از یک قاشق پلاستیکی یا چوبی از آن خارج نمایید ( بهتر است از جسمی فلزی برای این کار استفاده نشود چون احتمال آسیب به شیشه آن وجود دارد ) و داخل سطل زباله یا مخزنی برای نگهداری و استفاده مجدد از تفاله‌ها بریزید. سعی کنید مقادیر بسیار زیادی درون سینک ظرفشویی نریزید چرا که حجم زیاد تفاله قهوه درون لوله ممکن است باعث گرفتگی شود.

چگونه فرنچ‌پرس را تمیز کنیم ؟

  • مقداری مایع ظرفشویی به همراه آب داخل فرنچ پرس ریخته و دسته‌ی آن را به بالا و پایین حرکت دهید تا آب کاملا کف کند .

چگونه فرنچ پرس را تمیز کنیم ؟

  • آب کفی داخل فرنچ پرس را تخلیه کنید و آن را با با آب تمیز پر کرده و مجددا خالی نمایید و این کار را تا جای که هیچ کفی درون فرنچ پرس باقی نماند انجام دهید.
  • بعد از یک یا چند هفته استفاده مستمر از فرنچ پرس بهتر است فیلتر آن را نیز تمیز کنید. برای این کار باید پیچ فیلتر را باز کرده و فیلتر را از محل خود خارج کنید.

چگونه فرنچ پرس را تمیز کنیم ؟

  • هر یک از اجزای فرنچ پرس را جداکرده و با مخلوط آب و جوش شیرین و با استفاده از یک اسفنج یا مسواک بشویید.

چگونه فرنچ پرس را تمیز کنیم ؟

  • می توانید از مخلوط سرکه و آب نیز برای تمیز کردن فرنچ پرس نیز اسفاده نمایید. برای اینکار ا مخلوط پنجاه پنجاه آب و سرکه استفاده نمایید.

چگونه فرنچ پرس را تمیز کنیم ؟

عضویت در خبرنامه

اگر می‌خواهید از آخرین مقالات ما و جشنواره های فروش ویژه قهوه ایلیا مطلع شوید ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

به جمع اعضای خبرنامه قهوه ایلیا ، خوش آمدید .

جلال رمضانی
جلال رمضانی
کارشناس مترجمی زبان انگلیسی هستم. از سال 91 درزمینه های تدریس و ترجمه فعالیت داشته و از سال 95 همکاری خود را به عنوان مترجم و کارشناس تولید محتوی با قهوه ایلیا آغاز کرده ام .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *