زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه

زمانی که انسان احساس خواب آلودگی می‌کند بهترین کاری که میتواند انجام دهد تا هوشیاری خود را به دست بیاورد ، چرت زدن است. اما در زندگی روزمره انسان امروزی زمانی برای چرت زدن بسیار کم است. بنابراین مردم به نوشیدن قهوه روی آوردند و با نوشیدن قهوه هوشیاری خود را به دست آوردند. آیا تا به حال به خوابیدن در حالی که قهوه نوشیده باشید فکر کرده‌اید ؟ روشی بهتر از خواب و قهوه برای هوشیاری ، چرت قهوه است.

چرت قهوه ( Coffee Nap )

چرت قهوه ، انرژی انسان را بیشتر از یک فنجان قهوه و یا خواب به تنهایی تشدید میکند. دلیل تشدید انرژی انسان این است که زمانی که قهوه نوشیده می‌شود ، مولکول های کافئین به جای مولکول های آدنوزین بر روی جایگاه ان قرار گرفته و از خواب آلودگی بدن جلوگیر می‌کند. در زمان خواب نیز مولکول های آدنوزین به طور طبیی از بدن دفع شده و مقادیر آن کاهش می‌یابد. بنابراین زمانی که شما حدود 20 دقیقه به خواب بروید ، مقادیر آدنوزین در خون شما بسیار کاهش می‌یابد و این به معنی جایگاه‌های بیشتر خالی برای مولکول های کافئین است.

چرت قهوه ( Coffee Nap )

بهترین قسمت چرت قهوه اینست که نه تنها باعث هوشیاری بیشتر شما خواهد شد بلکه باعث صرفه جویی در وقت نیز می‌شود. برخی اوقات مشغله انسان به قدری است که فرصت خواب یا چرت به مدت طولانی را نخواهد داشت و برای این که انرژی مورد نیاز بدن را تامین کند حداقل به یکی دو ساعت خواب نیاز خواهد داشت. بعد از چرت قهوه ، انرژی بدن معاد یک خواب طولانی خواهد بود.

چرت قهوه ( Coffee Nap )

تنها کاری که فرد برای چرت قهوه باید انجام دهد نوشیدن یک فنجان قهوه و خوابیدن به مدت ححدود 20 دقیقه است. در این حالت حتی لازم نیست به خوابی عمیق نیز فرو بروید و فقط کافی است بدن در حالت استراحت بوده و ضربان قلب و تنفس به آهستگی انجام شود. در اینصورت چرت قهوه موفق بوده است. پس از بیداری بسیار شاد و سرزنده خواهید بود . می‌توانید خود امتحان کنید.

جلال رمضانی
جلال رمضانی
کارشناس مترجمی زبان انگلیسی هستم. از سال 91 درزمینه های تدریس و ترجمه فعالیت داشته و از سال 95 همکاری خود را به عنوان مترجم و کارشناس تولید محتوی با قهوه ایلیا آغاز کرده ام .

1 دیدگاه

  1. Avatarعلیرضا گفت:

    چه جالب! من به تجربه این مساله رو فهمیده بودم ولی دلیل علمیش رو نمیدونستم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *