زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه

نوشیدن قهوه در اولین ساعات صبح یکی از عادت های علاقه مندان به قهوه شده است ( هرچند این موضوع توصیه نمی‌شود ) و برای شادابی و انرژی گرفتن بیشتر ، بسیاری از افراد قهوه می نوشند. اما در این ماه مبارک رمضان ، فکر این که نمیتوان قهوه نوشید برخی از علاقه مندان قهوه را به چالش کشیده است.

البته این مشخص است که در روزهای اول ماه رمضان به دلیل نخوردن قهوه دچار برخی مشکلات مانند سردرد و احساس خستگی کنید . این به دلیل کاهش میزان کافئین در بدن است.

نوشیدن قهوه در ماه مبارک رمضان

در این مطلب قصد داریم به شما راهکاری برای مصرف قهوه بدون این که کمبود کافئین تاثیر زیادی بر بدن شما بگذارد خواهیم گفت.

اگر قهوه نوش هستید راهکارهای زیر را دنبال کنید تا در ماه مبارک رمضان از تاثیرات بد کمبود کافئین بکاهید .

  • دو هفته قبل از شروع ماه رمضان مصرف قهوه خود را به نصف تقلیل دهید . اگر روزانه سه فنجان قهوه مصرف می کنید ، دو سه روز اول نیمی از اولین فنجانتان را با قهوه بدون کافئین پر کنید و ما بقی را قهوه کافئین دار استفاده کنید. در اخرین روزهای هفته یکی از سه فنجان قهوه در روز خود را از قهوه بدون کافئین استفاده کنید.
  • یک هفته مانده به ماه مبارک رمضان به روش قبل سعی کنید تعداد فنجان قهوه بدون کافئین خود را به دو برسونید و حدودا این قهوه را دو ساعت بعد از اذان مغرب مصرف نمایید.

نوشیدن قهوه در ماه مبارک رمضان

در ماه مبارک رمضان

  • هرگز روزه خود را با قهوه باز نکنید چرا که قهوه در معده خالی باعث تولید اسید معده می شود که آسب جدی به معده خالی خواهد رساند. بهترین ماده برای باز کردن روزه یک یا چند عدد خرماست که میتواند قند از دست رفته بدن شما را فراهم کند.
  • شما می توانید دو ساعت بعد ازخوردن افطار کامل قهوه خود را نوش جان کنید. این زمان به بدن اجازه می دهید تا بدن میزان گلوکز خون خود را به تعادل برساند یک فنجان قهوه بعد از افطار شمارا هوشیار نگه میدارد.

نوشیدن قهوه در ماه مبارک رمضان

در آخر شب

اگر از طعم قهوه لذت می برید ، قبل از خواب یک فنجان قهوه بدون کافئین میل کنید.

در زمان سحر نیز بعد خوردن سحری و قبل از اذان صبح ، می توانید یک فنجان قهوه میل نمایید. با این کار در طول روز میزان کافئین در بدن شما خواهد بود و از کمبود کافئین چندان ناراحت نمی شوید.

عضویت در خبرنامه

اگر می‌خواهید از آخرین مقالات ما و جشنواره های فروش ویژه قهوه ایلیا مطلع شوید ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

به جمع اعضای خبرنامه قهوه ایلیا ، خوش آمدید .

جلال رمضانی
جلال رمضانی
کارشناس مترجمی زبان انگلیسی هستم. از سال 91 درزمینه های تدریس و ترجمه فعالیت داشته و از سال 95 همکاری خود را به عنوان مترجم و کارشناس تولید محتوی با قهوه ایلیا آغاز کرده ام .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *