راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی

قهوه، نوشیدنی ای با ارزش غذایی بالا است که علاقمندان فراوانی در سراسر جهان دارد. در ایران نیز روز به روز به علاقه مندان این نوشیندنی خوش عطر و طعم اضافه می شود. تا جایی که داشتن یک دستگاه قهوه ساز و یا اسپرسو ساز هر فرد علاقه مند به قهوه را وسوسه می کند. اما در بازار گسترده ی قهوه ساز ها، خرید یک دستگاه اسپرسوساز به صرفه و البته با کیفیت نیاز به دانستن نکات مهم و تخصصی دارد. اگر به فکر خرید یک دستگاه اسپرسو ساز برای منزل ، محل کار و یا کسب و کار کوچک خود افتاده اید، بهتر است قبل از خرید به نکات زیر توجه کنید.

راهنمای خرید اسپرسوساز های رو گازی ( موکاپات )

راهنمای خرید

اگرچه شاید طعم اسپرسویی که از موکاپات ها به دست می آید با طعم اسپرسوساز های برقی کاملا متفاوت است، ولی این نوع اسپرسو نیز مورد علاقه افراد بسیاری، مخصوصا علاقه مندان به تلخی زیاد است. در بین برندهای مطرح موکاپات، بدون شک نام بیالتی سال ها است که می درخشد. بیالتی با فراوانی طرح و ایده های نو، بازار کلی اسپرسوساز های روگازی را در دست گرفته است. و به جرات می توان گفت هیچ برندی توانایی رقابت با این تولید کننده ی ایتالیایی را ندارد. نتیجه ی کیفیت عالی ساخت، قهوه خروجی خوش عطر و طعمی است که به هیچ عنوان با قهوه ی خروجی موکاپات های دیگر مخصوصا برند های چینی قابل مقایسه نیست.

مواردی که برای خرید موکاپات ها باید توجه کنید:

 1. برند: برند موکاپات خریداری شده ، شاید مهم ترین موردی است که باید به آن توجه کنید. قطعا بین یک برند ایتالیایی مثل بیالتی با برندهای بی نام و نشان چینی تفاوت کیفیت فراوانی وجود دارد. البته نا گفته نماند که بعضی از مدل های برند بیالتی نیز درچین تولید می شود اما جنس بدنه و نظارتی که بر روی آن می شود باعث شده تا کیفیت آن مرغوب بماند. در بین برندهای دیگر موجود در بازار برند گت Gat ایتالیا نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. برندهای جانبی مانند فلر Feller آلمان نیز کیفیت خوبی از خود نشان داده است.
 2. جنس بدنه: جنس بدنه از موارد اصلی و مهم انتخاب یک موکاپات خوب است. معمولا بدنه های موکاپات یا از استیل ضد زنگ و یا از آلمینیوم تشکیل شده است. اگر برند مطمئنی انتخاب کردید خیالتان از بهداشتی بودن آلمینیوم استفاده شده در موکاپاتتان راحت باشد. معمولا با توجه به نظارتی که اتحادیه اروپا بر روی کالای مرتبط با نوشیدنی و خوراکی دارد بهداشتی بودن جنس بدنه ها تضمین شده است. موکاپات هایی که از استیل ساخته شده نیز از نظر بهداشتی قابل دفاع ترند اما به دلیل خاصیت استیل و انتقال سریع تر گرما، قهوه تهیه شده در این موکاپات ها تلخ تر است و باید هنگام تهیه اسپرسو با آن ها حواستان باشد قهوه بوی سوختگی نگیرد

راهنمای خرید

 1. ظرفیت : حتما ظرفیت موکاپات خود را به اندازه نیاز و مصرف خود انتخاب کنید. چرا که فیلترهای موکاپات در هر بار استفاده باید کاملا پر شود وگرنه قهوه ای رقیق و بد طعم را تجربه خواهید کرد. همچنین اگر مقدار آب استفاده شده کمتر از ظرفیت دستگاه باشد قهوه غلیظ و فوق العاده تلخی خواهید داشت. برای مثال اگر در هر بار استفاده بیشتر از دو فنجان قهوه استفاده نمی کنید، سراغ ظرفیت های بالاتر از 2 فنجان نروید.
 2. کارایی و مدل موکاپات: موکاپات ها نیز روز به روز پیشرفت می کنند. بنابراین حتما قبل از سفارش به مدل و کارایی موکاپات توجه کنید. برای مثال کسانی که اسپرسو با کرمای زیاد می خواهند می توانند از دو مدل بیالتی بریکا و بیالتی موکا کرم استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که مدل بیالتی موکا کرم توقف تولید شده است و این مدل از برندهای جانبی دیگری همچون Feller در دسترس است.

راهنمای خرید اسپرسوساز های برقی خانگی غیر اتوماتیک

راهنمای خرید

تجربه نوشیدن یک اسپرسوی با کیفیت در خانه و یا محل کار، می تواند بسیار لذت بخش باشد. شاید به جرات بتوان گفت در بین دستگاه های با صرفه ی خانگی – اگر با دقت انتخاب شوند – دستگاه هایی هستند که این تجربه رابرای شما بوجود بیاورند. با توجه به تنوع برندهای موجود و گاهی شگفتی آفرینی برندهای کم نام و نشان تر، و یا دور از انتظار بودن برند های معروف تر، باید برای خرید این نوع دستگاه ها توجه بسیاری کرد. در ادامه نکاتی را که لازم است قبل از خرید اسپرسوسازهای خانگی مد نظر داشته باشید را با هم مرور می کنیم

مواردی که برای خرید اسپرسوسازهای خانگی باید توجه کنید:

 1. توان دستگاه و فشار بخار

توان دستگاه اسپرسوساز عبارت است از: قدرتی که برای تولید یک فنجان قهوه با کیفیت زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین کیفیت یک قهوه ، کرمایی که روی آن ایجاد می شود، و در نهایت مهم ترین جز یک دستگاه اسپرسوساز، موتور و نتیجتا توان موتور است. دومین جز بسیار مهم یک اسپرسو ساز پمپ تولید بخار است که قدرت های متفاوتی دارد، و در تولید بخار آب و آب جوش اثر گذار است. در بین اسپرسوسازهای خانگی زیر یک ملیون تومان موجود در سایت قهوه ایلیا به ترتیب توان و فشار بخار میتوان به دستگاه های زیر اشاره کرد:

اسپرسوساز همسول  با قدرت 1350 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسو ساز نوا 149 ، نوا 148، و گاستروبک 42606 با قدرت 1250 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسو ساز دلونگی ECP 35.31 با قدرت 1100 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسو ساز و قهوه ساز دلونگی BCO240 با قدرت 1750 ( برای دو دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز که در اصل حدود 1000 وات به اسپرسو ساز می رسد ) و فشار بخار 15 بار

اسپرسو ساز نوا 139 و نوا 140 با قدرت 1000 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسوساز و قهوه ساز دلونگی BCO264 با توان 900 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسوساز کاخلر یا قدرت 900 وات و قشار بخار 15 بار

 

 1. پرتا فیلتر و طراحی فیلتر ها

پرتافیلتر یک دستگاه نشان دهنده سطح کیفی آن دستگاه است. قسمت پلاستیکی و استیل و وزن یک پرتافیلتر ضامن استقامت دستگاه شما خواهد بود. سبد پرتافیلتر ها از دو نوع فشرده و غیر فشرده تشکیل شده اند که اکثر اسپرسوسازهای خانگی از سبد های فشرده استفاده می کنند. بنابراین طراحی سبدهای فشرده یک پرتافیلتر نیز میتوان مورد اهمیت باشد به گونه ای که کرمای تشکیل شده بر روی قهوه تا حدود زیادی می تواند نشات گرفته از همین امر باشد. لازم به ذکر است طراحی پرتافیلتر هر دستگاه بازه ی عملکرد آن دستگاه را نیز مشخص می کند. به طوریکه بعضی برند ها با تغییراتی که در طراحی فیلتر ها می دهند امکان استفاده از پد قهوه و یا کپسول قهوه را نیز در کنار پودر قهوه فراهم می سازند.

از نظر طراحی و کیفیت سبد قهوه، پرتافیلتر و همچنین کیفیت آن،‌ دستگاه های اسپرسوساز خانگی به صرفه موجود در سایت قهوه ایلیا را می توان به صورت زیر رده بندی کرد:

اسپسوساز همسول با طراحی منحصر به فرد فیلتر و همراهی پرتافیلتر دوم برای استفاده از کپسول

اسپرسوساز گاستروبک با طراحی و جنس با دوام دسته

اسپرسوسازهای دلونگی با کیفیت ساخت بالا

اسپرسوسازهای نوا با طراحی فیلترهای فشرده

اسپرسوساز کاخلر با طراحی فیلترهای با دوام

راهنمای خرید

 1. جنس بدنه و کیفیت ساخت

قطعا ضامن سلامت و کیفیت هر دستگاهی،‌جنس بدنه و کیفیت ساخت آن دستگاه است. اسپرسوسازهای خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. علاوه بر ظاهر زیباتر و حس خوبی که هر دستگاه با کیفیت می دهد، عمر دستگاه نیز به کیفیت بدنه و مواد تشکیل دهنده آن مربوط است.

می توان دستگاه های موجود را از نظر کیفیت بدنه و ساخت به صورت زیر رده بندی کرد:

اسپرسوسازهای گاستروبک 42606 و نوا 149 با بدنه ی استیل و صفحه گرم کن فنجان استیل

اسپرسوسازهای دلونگی و اسپرسوساز همسول با کیفیت ساخت بالا، پلاستیک با کیفیت و مونتاژ بسیار خوب که زیبایی خاصی به محل کار و یا آشپزخانه شما می بخشد

اسپرسوساز کاخلر و نوا 139 و 140 به دلیل استفاده بیشتر از پلاستیک در رده های آخر قرار می گیرند

 1. عملکردهای دستگاه

قطعا عملکرد بیشتر یک دستگاه رابطه مستقیم با محبوبیت و به صرفه بودن آن دستگاه دارد. بعضی از دستگاه های اسپرسو ساز مانند دستگاه های دلونگی BCO264 و BCO240 علاوه بر اسپرسو با کیفیت مطلوب و نازل بخار آب، قابلیت تهیه قهوه فیلتری ( فرانسه ) را نیز فراهم می سازند. در کل دستگاه های موجود خانگی را می توان بر اساس قابلیت بدین صورت رده بندی کرد:

قهوه ساز و اسپرسو ساز دلونگی BCO264 و BCO240 با قابلیت تهیه قهوه فیلتری، اسپرسو، با قهوه پودر و پد، و نازل بخار جهت تهیه کاپوچینو و لاته

اسپرسو ساز همسول با قابلیت تهیه اسپرسو با پودر قهوه، پد قهوه، و کپسول قهوه ( کپسول نسپرسو ) و نازل بخار جهت تهیه کاپوچینو و لاته

اسپرسو ساز دلونگی ECP 35.31 با قابلیت تهیه اسپرسو با پودر و پد قهوه و همچنین نازل بخار جهت تهیه کاپوچینوو و لاته و تهیه آب جوش

اسپرسو ساز گاستروبک 42606 و نوا 149 و 148 و 140 با قابلیت تهیه اسپرسو با پودر قهوه و همچنین نازل بخار جهت تهیه کاپوچینو و لاته و تهیه آب جوش

اسپرسوساز نوا 139 و کاخلر با قابلیت تهیه اسپرسو با پودر قهوه و همچنین نازل بخار جهت تهیه کاپوچینو و لاته

راهنمای خرید

 1. گارانتی و خدمات پس ازفروش

گارانتی و خدمات پس از فروش می تواند خیال شما را از یک خرید امن راحت کند. هرچقدر هم دستگاه گمنام باشد اگر گارانتی و خدمات پس از فروش خوبی ارائه بدهد، کالا را با خیال راحت تری می توان خریداری کرد. در میان اسپرسو ساز های خانگی موجود در سایت قهوه ایلیا تمامی موارد موجود دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. دستگاه های نوا NOVA نیز به صورت با گارانتی و بدون گارانتی عرضه می شوند.

نتیجه گیری:

در بازار گسترده قهوه ، برند های کوچک و بزرگ در حال رقابت با یکدیگرند. اگر در خانه و یا محل کار احتیاج به یک اسپرسوی خوش عطر و طعم پیدا کنید راه های زیادی برای تهیه آن پیش روی شما قرار دارد. انتخاب دستگاه مورد نظر شما علاوه بر سلیقه و ذائقه شما نیاز به دانسته هایی متفاوت دارد که سعی شد در این مقاله به صورت مختصر و کاربردی به آن اشاره شود. بنابراین امیدواریم با یک خرید خوب، لذت نوشیدن یک اسپرسوی بی نظیر را تجربه کنید. تیم پشتیبانی قهوه ایلیا از طریق تلگرام و اپراتور کماکان راهنمای شما برای خرید بهتر دستگاه مورد نظرتان هستند.

 

پویا اسفرجانی
پویا اسفرجانی
از سال 87 در زمینه ادبیات و شعر کلاسیک به صورت جدی کار کرده و از سال 90 به صورت آزاد به فراگیری گرافیک پرداخت، از 94 تا امروز در مجلات هنری و فرهنگی گوناگون صفحه آرا و دبیر بوده و از سال 95 به مجموعه قهوه ایلیا پیوسته است.

64 دیدگاه ها

 1. Alireza گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشيد،تشکر بابت زحمات و سایت خوبتون،من دستگاه دلونگی مدل ec9 دارم ولی اصلا کرمای خوب بهم نمیده و یه لایه نازک که زود محو میشه،لطفا يه راه حل بهم بدید،ممنون

 2. Alireza گفت:

  ببخشید میخواستم ببینم پس چه مارکی بخرم در حد 450 هزار که هم کرمای خوبی بده و هم کاپوچینو سازش خوب باشه،ممنون از پاسخ دهی سریع شما.

 3. Alireza گفت:

  ممنونم و خسته نباشيد خدمت شما و همکارانتون در قهوه ايليا☕☕☕

 4. ساسان گفت:

  با سلام

  لطفا یک دستگاه اسپرسو ساز خوب تا قیمت 1200000 تومان معرفی بفرمایید

 5. نگار احمدی گفت:

  سلام
  من اسپرسو ساز نوا ۱۳۹ رو دارم . هرکاری میکنم اصلن شیرم فومی نمیشه مثه شیر داغه فقط. مشکل از منه یا نازل بخار قدرتش کمه؟ و اینکه من از پیچر استفاده نمیکنم ، از قهوه جوش های مسی استفاده‌میکنم ممکنه بخاطر اونم باشه؟؟

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   چند نکته خیلی مهمه -اول اینکه از شیر سرد کم چرب استفاده کنید و دوم اینکه بهتره از پیچر برای این کار استفاده کنید و نکته بعدی اینکه نازل بخار با ظرف شما باید زاویه 30 درجه داشته باشه به طوری که شیر داخل پیچر به حالت گرداب در بیاد .

 6. امامی گفت:

  سلام قصد دارم که از شما خرید کنم ، لطفٱ بفرمایید چطور خرید من رو تضمین می کنید؟ متشکرم

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   سلام .قهوه ایلیا دارای نماد اعتماد الکترونیک از سازمان صنعت و معدن است .محصول خریداری شده توسط شما دارای ضمانت اصالت کالا – سلامت کالا – و 7 روز ضمانت برگشت کالا است .

 7. سعيد گفت:

  سلام
  با تشكر از سايت عالي تان
  اسپرسو ساز NOVA 149 اخيرا خريده ام اما باز هم كرماي خوبي نميدهد . يك لايه نازك كه كامل هم نيست و سريع هم محو ميشود. خواهشمندم راهنمايي بفرماييد

 8. mahi گفت:

  با عرض سلام…ببخشید در بین 2 مدل گاستروبک42606 و دلونگی35.31 برای مصرف خانگی در خواست راهنمایی داشتم….
  میخواستم لطف کنید بفرمایید کدوم کرمای اسپرسوی بهترو بیشتری(اسپرسوی با کیفیت تری) تولید میکنند؟
  کدامیک از لحاظ تهیه فوم شیر بهتر عمل می کند؟
  کدامیک طول عمر بیشتر و خدمات پس از فروش بهتری دارد؟
  و در نهایت کدامیک دستگاه حرفه ای ترو باکیفیت تری برای خریدهست؟؟؟
  اگه لطف کنید راهنمایی های لازم را بکنید ممنون میشم….با تشکر و سپاس از سایت خوب و مفیدتون.

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   از نظر کیفیت قهوه خروجی دستگاه گاستروبک بهتره .
   از نظر تهیه کف شیر دستگاه دلونگی کیفیت ببسیار بیشتری داره .
   از نظر خدمات پس از فروش هم شرکت دلونگی قویتر عمل میکنه.
   به شما پیشنهاد میکنم اسپرسوساز همسول رو هم بررسی کنید .

 9. Captain Marvel گفت:

  سلام ، شما که به همه میگی nova 149 عالی و با کیفیته بعد تو این مقایسه همش اخره و به شدت کوبوندیدش که🙁 من خواستم بخرمش با این اوصاف دیدم بدرد نمیخوره
  من هدف اصلیم لاته و کاپوچینو و اسپرسو با کرمای درست حسابیه به نظر شما تو رنج قیمتیه 450 چی بخرم؟ نظرم دلمونتیه اخه خیلی شیکه و ساخت ایتالیاس و مثه نوا چینی نیست ، دستگاه خوبیه میتونه نیاز های منو بر اورده کنه؟

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   اگر میخواهید لاته با کیفیتی داشته باشید پیشنهاد میکنم دستگاه همسول یا دلونگی 35.31 رو خریداری کنید .اما اگر هدفتون اسپرسو با کیفیته نوا عالیه .

 10. M گفت:

  سلام من يك دستگاه خوبي ميخوام كه بعدا پشيمون نشم قيمتشم حدود ١ميليون ميخوام و ايا دستگاه اتوماتيك تو اين رنج قيمت هست ممنون ميشه چند دستگاه معرفي كنين

  • پویا اسفرجانی پویا اسفرجانی گفت:

   دستگاه اتوماتیک توی این رنج نیست مگر اینکه از دستگاه های کپسولی مانند نسپرسو استفاده کنید
   پیشنهاد دستگاه اسپرسو ساز در این رنج قیمت اسپرسوساز همسول و یا بیم است

 11. A گفت:

  سلام
  من ميخوام يك دستگاه با كيفيت اتوماتيك بخرم دو مدل نسپرسو پيدا كردم كه ميخواستم نظر شمارو بپرسم يكيش مدل lattissima touch و ديگري lattissima pro تفاوتشون چيه؟به نظرتون از خريدم پشيمون ميشم(كيفيت)

 12. محمدرضا گفت:

  سلام
  من اسپرسوساز دلونگی 35.31 دارم
  واسه کاپوچینو خوبه اما فومی که واسه کافه لاته میده بیشتر شبیه کف هستش تا فوم
  برای فوم باید نازا روی شیر داغ باشه یا کاپوچینو؟
  میشه راهنمایی کنید که چطور فوم با کیفیت ازش بگیرم؟

 13. حمید نوری گفت:

  سلام.
  بین این سه دستگاه(( Gastroback 42609 و Breville BES810 و delonghi dedica ))پیشنهاد شما برای تهییه اسپرسوی بهتر کدومه؟
  آیا تفاوت محسوس و چشمگیری باهم دارن(از لحاظ طعم اسپرسو و کرم تشکیل شده)
  ممنون از سایت خوبتون

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   به ترتیب کیفیت Breville BES810 و Gastroback 42609 و delonghi dedica قرار دارند .دستگاه گاستروبک و برویل تفاووت چشمگیری با هم ندارن ولی نسبت به دلونگی دارای کیفیت بسیار بالاتری هستند .

 14. ارش گفت:

  بادرود وخسته نباشید
  یه اسپرسوساز میخواستم کرما خوبی بده تنها چیزی که از دستگاه انتظار دارم همین هست
  قیمت هم یه زیر 500هزارتومن یه زیر یه ملیون تومن بهم معرفی کنید سپساس گزارمیشم

 15. محمدرضا معشوری گفت:

  درود
  دستگاه من دلونگی 35.31 هستش
  من هنوز نتونستم واسه لاته (به خصوص برای آرت زدن) فوم مناسبی بگیرم
  شیر سرد کم چرب استفاده میکنم
  ولی فقط کف تحویل میگیرم
  کف پر از حباب
  آیا واقعا این دستگاه برای لاته مناسبه یا فقط میشه ازش کاپوچینو کلاسیک درست کرد؟
  نازل رو روی شیر داغ میزاری فقط شیر داغ میده و روی کاپوچینو فقط شیر کف کرده
  کلا فوم نمیده
  آیا باید دستگاهمو عوض کنم یا یه جای کار من ایراد داره؟
  مکانیزم دستگاه جوری هست که بشه بدون روکش نازل ازش استفاده کرد یا اینکه مثل مدل ec155 بشه نازلش رو عوض کرد؟

  • پویا اسفرجانی پویا اسفرجانی گفت:

   بهتره با روکش استفاده کنید چون بدون آن فوم خوبی نداره
   و اینکه برای تهیه فوم لاته تمرین و دقت لازمه، دقت داشته باشید انتظار یک دستگاه صنعتی را نداشته باشید اما با توجه به بخار مناسب این دستگاه با تمرین و دقت بیشتر می توانید فوم لازم برای تمرین کردن لاته آرت را بدست بیارید

 16. مهرداد حقوقی گفت:

  سلام
  من یک مغازه آبمیوه بستنی دارم. از بین برندهای دلونگی، گاستروبک و مدل های دیگر برای یک اسپرسو با کیفیت قابل قبول و فوم با کیفیت بالا چه دستگاهی رو پیشنهاد میدین؟ ممنون

  • پویا اسفرجانی پویا اسفرجانی گفت:

   درود جناب
   با توجه به همین مقاله و تجربه کار ما در بین اسپرسوساز های زیر یک ملیون تومان همسول را پیشنهاد می کنیم

 17. کامیار گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید من دستگاه دلونگی ecp35.31 رو دارم و موقعی که نازل بخار رو روی حالت شیر گرم میزارم سوت میزنه طبیعی هست؟

 18. کامیار گفت:

  در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم من از کرمای قهوه راضی نیستم و من از قهوه ساکویلا استفاده میکنم میخواستم بدونم بخاطره قهوه هست یا نه؟با تشکر

 19. ali گفت:

  با سلام و خسته نباشید،یک دستگاه حرفه ای و خانگی که دارای پورتا فیلتر ساده و فشرده باش یا حداقل پر تا فیلتر حرفه ای داشته باش و فشرده نباش،و تهیه با کیفیت اسپرسو (با کرمای عال)خدمات پس از فروش عالی و اینکه هزینه تمیز کاری دستگاه زیاد گران نباش و راحت باش و قطعات دستگاه راحت پیدا ش،در حدود قیمت 5میلیون یا 4میلیون چه دستگاه هایی رو پیشنهاد میکنید؟

 20. سلام
  من اطلاع زیادی راجع به قهوه ندارم ولی میخام یک دستگاه تمام اتوماتیک بخرم در حدود 500 هم بشه مشکلی نداره چی بخرم که بتونم هر نوع قهوه ای درست کنم راستش را بخواهید من نمی دونم کدام تنوع قهوه ها خوبه یعنی اسپرسو ترک و… خواهش می کنم یک پیشنهاد به یک فرد مبتدی بدهید

  • امید غفوری امید غفوری گفت:

   درود
   میزان تلخی، ترشی، عطر و رایحه، کافئین و موارد دیگر قهوه با توجه به سلیقه‌ی افراد متفاوت است. تا این محدوده قیمت نیز اسپرسو سازهای نوا پیشنهاد می‌شود. اگر می‌خواهید اسپرسو ساز تمام اتوماتیک تهیه کنید باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید اما استفاده از اسپرسو سازهای با قیمت پایینتر که تمام اتوماتیک نیستند نیز دشوار نیست. شما می‌توانید مطالب بیشتر در خصوص سوالات خود را در سایت قهوه ایلیا مطالعه کنید.

 21. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده در دفتر کار از دستگاه اسپرسو ساز ونیز مدل w050 استفاده میکردم و کاملا راضی بودم. الان توی سایت خودش به قیمت 540 تومن هست.
  قصد خرید واسه منزل دارم.
  با توجه به اینکه توی سایت نوشته قطعات ایتالیایی هست و فشار 20 بار داره
  به نظر شما خرید اون دستگاه درست هست ؟
  خودتون پیشنهادتون چیه ؟

 22. reza گفت:

  سلام خسته نباشید..من یه کافه قهوه خوری کوچیک زدم واسه اول کارم دستگاه nova بگیرم یا silver crest؟

  • امید غفوری امید غفوری گفت:

   سلام. برای شروع کار کافه، اسپرسو سازهای با قیمت پایین تر مانند نوا نیز به راحتی جوابگوی شما هست و قهوه‌ای با کیفیت عالی را برای شما فراهم می‌کند.

 23. Ali گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید و ممنون از محصولات شما، من اون خامه ای که روی قهوه هنگام خروج به وجود میاد خیلی واسم مهمه، اسمش رو هم نمیدونم چی میگند(به اون خامه که کرمای خود قهوه است) دستگاهیی که بهترین است در این حالت کدومه؟ ممنونم

 24. رامین گفت:

  باسلام لطفا نظرتون رو در باره اسپرسوساز barni932 بفرمایید

 25. زهره گفت:

  موكا ميكر الومينيومي بهتره يا استيل

 26. علی گفت:

  سلام
  من می خواستم قهوه ساز بخرم،بین مدل های گاستروبک از 42606،42609،42612s یا دلونگی مدل Eletta ممنون میشم راهنمایی کنید،کیفیت و تنوع تهیه انواع قهوه مهمه برام.

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   دستگاه گاستروبک 42612s از تمامی مدل هایی که ذکر کردید قویتره کیفیت بسیار بالایی داره . تفاوت این دستگاه یا eletta اینه که دلونگی التا کف شیر رو به صورت اتوماتیک تهیه میکنه و به قهوه اضافه میکنه ولی گاستروبک رو باید خودتون کف شیر تهیه کنید بوسیله نازل بخار بسیار قدرتمندی که داره .کسانی که کیفیت قهوه خروجی براشون مهمه از دستگاه های اتوماتیک استفاده نمیکنن .برای راهنمایی بیشتر میتونید با پشتیبانی تماس بگیرید .

 27. وحید گفت:

  سلام من دستگاه دلونگی ۳۳.۲۱ دارم ولی اصلا نمیتونم کف شیر ازش بگیرم…دستگاه ضعیفه؟؟؟؟

 28. مریم گفت:

  سلام.من یه دستگاه میخوام که کف خوبی بده تا 1 تومن میشه بگید چی مناسبه ؟؟و دلونگیbc0420 و ec680 چطوره؟

  • امید غفوری امید غفوری گفت:

   سلام
   دستگاه‌های دلونگی زیر یک میلیون تومان کیفیت خیلی خوبی ندارند. در این رنج بهتر است اسپرسوسازهای همسول و نوا را بررسی کنید.

 29. امیر گفت:

  سلام
  من با توجه به امکاناتی که هامسول داره و رنج قیمتیش و توصیه های شما تصمیم گرفتم بخرمش، ولی وقتی اسم هامسول رو به انگلیسی که روی دستگاه هست با مدل یا بدون مدل توی گوگل میزنم هیچ چیزی ازش نمیاره !!!!!!!!!
  ممکنه سایتش رو بگید یا در اینخصوص راهنمایی کنید ؟
  سپاس

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   دستگاه همسول به سفارش وارد کننده ایرانی دستگاه های روتل سوییس و با توجه به سابقه این شرکت به تازگی در چین تولید شده و به همین سبب هستش که شما در سرچ چیزی پیدا نکردید .اما خوشحالیم که به تازگی وارد کنندگان ما اقدام به واردات کالاهای با کیفیت میکنن .

 30. امین گفت:

  سلام
  وقتی مطلب سبدهای فشرده و غیر فشرده رو خوندم تازه متوجه شدم ظاهرا اسپرسوساز هایی که از مدل سبد فشرده استفاده میکنن چندان طعم واقعی و خوب قهوه رو در نمیارن نه اینکه کیفیت بدی داشته باشن ولی طعم اصل هم ندارن و توی خیلی از کامنت ها هم همینو گفته که نوع آسیاب و میزان تمپ چندان تاثیری نداره
  میخوام یه اسپرسوساز جدید بخرم که در درجه ی اول و مهم تر سبد حرفه ای و غیر فشرده داشته باشه و در بین این نوع مدلها کیفیت و طعم واقعا بهتری هم تولید کنه و البته اگه چیزای اضافه هم نداشته باشه که باعث اضافه شدن قیمت بشه خیلی هم بهتر مثلا کپسول بخوره یا قهوه ی فرانسوی درست بکنه چون نیازی ندارم
  حدود قیمت دیگه حداکثر تا یک و نیم بشه
  اگه لطف کنید و چند مدل معرفی کنید ممنون میشم
  با تشکر فراوان

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   متاسفانه تا رنج قیمتی که شما اعلام کردید هیچ دستگاهی نیست که سبد حرفه ای داشته باشه .و اگر هم روی دستگاه ارزان قیمتی سبد حرفه ای وجود داشته باشه به علت قدرت موتور کم دستگاه های خانگی نسبت به صنعتی اصلا قهوه خوبی به عمل نمیاد و قهوه تهیه شده طعم سوختگی داره .استفاده از سبد های فشرده در دستگاه های خانگی برعکیس ممطلبی که شما عنوان کردید باعث کاهش سرعت خروج عصاره قهوه میشه و کیفیت قهوه خروجی رو بالا میبره .

 31. مهنوش گفت:

  سلام
  میخواستم ببینم دستگاه اسپرسو ساز و قهوه ساز دلمونتی مدل DL640 از نظر کرما و کیفیت کف شیر خوب عمل میکنه؟ کلا تو این رنج قیمت انتخاب بهتری نسبت به دلمونتی میشه داشت؟

  • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

   سلام .پپیشنهاد میکنیم یکی از اسپرسوساز های برند نوا ( nova ) یا همسول رو خریداری کنید .

  • امین گفت:

   سلام
   ممنون از توضیحتون راستش اون مطلبی که گفتم از کامنت و همون مقاله ی انواع سبد ها فهمیدم مخصوصا بعضی کامنت ها احتمالا اشتباه فهمیدم آخه من واقعا سایت شما رو خیلی خوشم میاد تمام مطالب رو با دقت میخونم اکثر قهوه ها و آموزش ها رو پیاده سازی میکنم برای همین کمی دلسرد شدم وقتی فهمیدم فقط قهوه با سبد حرفه ای بهترین طعم رو میده.
   میشه بفرمایید کمترین قیمت برای دستگاه با سبد حرفه ای چقدر هست ؟ و اصلا دستگاه خانگی با همچین مشخصاتی تولید میشه؟ و سوال آخر اینکه برای شناسای همچین دستگاهی باید به چه مشخصاتی دقت کنیم که به قول شما دستگاهی با کیفیت بد و طعم قهوه سوخته نباشه ؟میشه یه مطلب در این مورد بزارین
   با تشکر

   • محسن مداحی محسن مداحی گفت:

    سلام .کمترین قیمت مربوط به دستگاه های گاستروبک با قیمت 2.5 میلیون به بالا میشه .در حال حاضر بین دستگاه هایی که در بازار موجوده دستگاه های خانگی زیر 2 میلیون اگر سبد غیر فشرده داشته باشن قهوه خروجیشون طعم سوخته میده .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *