طرز تهیه لاته ماکیاتو ( Latte Macchiato )

لاته ماکیاتو

لاته ماکیاتو نیز مثل خیلی از قهوه های دیگر بر پایه اسپرسو تهیه می‌شود . با انتخاب یک ترکیب خوب از یک فنجان قهوه اسپرسو ( دبل شات ) و یک فنجان شیر همراه با کف شیر ، می‌توانیم یک نوشیدنی خوب به نام لاته ماکیاتو بنوشیم . طرز تهیه این نوع قهوه نیز بسیار شبیه کافه لاته و اسپرسو ماکیاتو می‌باشد .

مواد و تجهیزات لازم :

  • یک فنجان قهوه اسپرسو عالی
  • یک لیوان شیر تازه کم چرب
  • دستگاه اسپرسو ساز
  • پیچر ( ظرف مخصوص تهیه کف شیر )
  • دماسنج

طرز تهیه لاته ماکیاتو :

مرحله‌ی اول : تهیه کف شیر

ابتدا بخار زن دستگاه اسپرسو را روشن کنید تا آب و بخار سرد داخل لوله خارج شود ، سپس یک لیوان شیر تازه پرچرب را داخل پیچر ریخته و دماسنج را داخل آن قرار دهید . بخارزن دستگاه را مجدداً روشن و پیچر را بصورت مورب زیر نازل بخار بگیرید تا شیر افزایش حجم پیدا کرده و دمایی بین 63 تا 65 درجه سانتیگراد ( 145 تا 150 درجه فارنهایت ) پیدا کند . سپس شیر بخارزده و کف شیررا داخل لیوان بریزید . اگر روش تهیه کف شیر را با استفاده از دستگاه اسپرسوساز نمی دانید ، می توانید آموزش طرز تهیه کف شیر با استفاده از نازل بخار را مطالعه کنید .

لاته ماکیاتو

مرحله‌ی دوم : تهیه قهوه اسپرسو

ابتدا باید یک فنجان قهوه اسپرسو غلیظ ( دبل شات ) توسط دستگاه اسپرسو ساز خود تهیه کنید . در این مرحله سعی کنید از بهترین دانه‌های قهوه تازه رست شده استفاده کنید . دقت داشته باشید که برای تهیه یک فنجان قهوه اسپرسو درجه آسیاب قهوه شما در بوجود آمدن قهوه اسپرسو با کرمای خوب بسیار موثر است .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تهیه یک قهوه اسپرسو عالی می‌توانید مقاله  طرز تهیه قهوه اسپرسو را مطالعه نمایید.

لاته ماکیاتو

مرحله‌ی سوم : اضافه کردن قهوه به کف شیر

سپس به آرامی ‌قهوه آماده شده را روی کف شیر بریزید . در این مرحله سعی کنید قهوه را به آرامی در مرکز لیوان بریزید و پس از آن مشاهده خواهید کرد که لیوان شما به سه قسمت تقسیم شده که قهوه در قسمت مرکزی قرار می‌گیرد .

لاته ماکیاتو

برای تزیین و افزایش رایحه‌ی لاته ماکیاتو می‌توانید مقداری پودر کاکائو یا دارچین روی آن بریزید .

رسول منتظری
رسول منتظری

از سال 1383 در فعالیتهای تحقیقاتی ، تولیدی و پروژه ای فعالیت دارد و به عنوان کارشناس کنترل پروژه و معاون مدیر پروژه درپروژه های نفتی و عمرانی فعالیت داشته است . با زبان انگلیسی و مدیریت پروژه PMBOK آشنایی دارد . از سال 1395 به عنوان مترجم و نویسنده با قهوه ایلیا همکاری می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *