طرز تهیه قهوه فرانسه

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه یک قهوه ملایم و رقیق است که همه‌ی خواص قهوه را در خود جای داده و شما می‌توانید به دو روش این قهوه‌ی دلچسب را تهیه کنید.

قهوه-فرانسه-3


1 : طرز تهیه قهوه فرانسه با قهوه ساز فیلتری (قهوه گرانشی )

قهوه-فرانسه-1

در این روش شما می‌توانید با خرید یک قهوه‌ساز فیلتری قهوه فرانسه خود را به سادگی دم کنید و از آن لذت ببرید.کافیست 1 قاشق غذاخوری قهوه (برای هر نفر ) را درون قهوه‌ساز خود داخل صافی که از جنس کاغذ یا پلاستیک یا فلز است ریخته و داخل مخزن آب دستگاه به مقدار لازم ( برای هر نفر یک فنجان بزرگ ) آب سرد بریزید .سپس دکمه شروع به کار دستگاه را فشار دهید تا قهوه‌ی شما آماده شود.در این روش دستگاه آب جوش را روی قهوه ریخته و عصاره‌ی قهوه با گذشتن از صافی وارد ظرفی که در زیر آن قرار دارد می شود.این قهوه کمی رقیق است و طعمی ملایم و بسیار دلنشین دارد.

2 : طرز تهیه قهوه فرانسه بوسیله فرنچ پرس

قهوه-فرانسه-2

شما با تهیه یک فرنچ پرس می‌توانید در هر مکانی به سادگی و بدون نیاز به برق قهوه خود را آماده کنید.ابتدا برای هر نفر 1 قاشق غذاخوری پودر قهوه را درون فرنچ پرس بریزید ، سپس آب جوش را ( برای هر نفر 1 فنجان ) درون فرنچ پرس ریخته و آن را خوب هم بزنید.اهرم و درب فرنچ پرس را گذاشته و بعد از 3 تا 4 دقیقه اهرم را به آرامی به سمت پایین فشار دهید تا تفاله قهوه در کف دستگاه فشرده شود ، حالا قهوه شما آماده است ، قهوه ی خود را سرو کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید . دقت کنید که بعد از آماده کردن قهوه فرانسه دستگاه فرنچ پرس را تمیز کنید.

در این روش به علت غوطه‌ور شدن پودر قهوه در آب جوش تمام روغن های مفید قهوه مثل کافیین در یک دقیقه اول از قهوه جدا شده و در آب حل می‌شود ، پس دقت کنید که این قهوه بسیار پرخاصیت است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *