5 استفاده کاربردی از فرنچ پرس

در بین تمامی روش های آماده کردن قهوه فرنچ پرس ساده ترین روش است و شما در مدت زمان کوتاهی می توانید یک فنجان قهوه ی غنی نوش جان کنید ، اگر با فرنچ پرس آشنایی کامل ندارید و طرز تهیه قهوه به وسیله ان را نمی دانید می توانید به مقاله طرز تهیه قهوه با فرنچ پرس نگاهی بیاندازید . افرادی که در خانه یا محل کار از فرنچ پرس برای تهیه قهوه استفاده میکنند اغلب فقط با آن قهوه درست میکنند و فکر میکنند که فقط همین یک کار از این دستگاه دوست داشتنی بر میاید ، اما این گونه نیست ، امروز در قهوه ایلیا قصد داریم که 5 استفاده کاربردی از فرنچ پرس را برای شما شرح دهیم . با ما همراه باشید.

تهیه چای :

بله درست است با فرنچ پرس چای دم کنید ، فقط کافی است چای کیسه ایتان و یا حتی چای خشک را درون محفظه فرنچ پرستان قرار دهید و بقیه کار هارا به روش دم کردن قهوه انجام دهید ، به همین سادگی

استفاده کاربردی

تهیه فوم شیر :

ابتدا شیر داغ خود را داخل فرنچ پرس بریزید ، سپس درب آن را بگذارید و آرام آرام شروع کنید به پایین و بالا کردن پیستون دستگاه بعد از گذشت 5 دقیقه شما یک فوم خوب دارید .

استفاده کاربردی

آبکشی کوینولا :

کوینولا یک دانه کوچک لوبیا شکل است که رنگی کرمی دارد و خواستگاه اولیه اش آمریکای جنوبی است .از آن جایی که کوینولا دانه ای بسیار ریز است آب کشی آن کار سیار دشواری است ، ولی چون فرنچ پرس مش ریز و مناسبی دارد خیلی راحت میشود با آن کوینولا را شست و آبکشی کرد، کافی است دانه هارا درون فرنچ پرس بریزید و بر روی آن ها آب بریزید اهرم را پاین نگه دارید کمی تکان دهید و بعد آب آن را خالی کنید .چند بار این کار را تکرار کنید تا اب شفاف شود .

استفاده کاربردی

تهیه روغن :

با ریختن دانه های روغنی مانند کلزا یا کنجد و به لطف مش ریز فرنچ پرس میتوانید ، شروع به تهیه رغن دانه های روغنی نمایید .

فشار به هرچیزی :

ازفشار آوردن به اسفناج منجمد شده تا له کردن صدف و خرد کردن پوست میگو ، فرنچ پرس میتواند کاربردی باشد ، فقط به اجسامی که زیاد سخت هستند فشار نیاورید چن ممکن است شیشه ظریف فرنچ پرستان بشکند .

شما از فرنچ پرستان چه استفاده های دیگری می کنید؟

منبع نوشته

علی شمس
علی شمس
از سال 1388 در زمینه های مختلف وب فعالیت دارد ، وی سردبیر ، دبیر و نویسنده سایت های مختلفی در زمینه آی تی ، گرافیک ، متالورژی و ... بوده است .دارای مدرک کارشناسی متالورژی و کامپیوتر است و فعالیت خود در زمینه قهوه را همزمان با نویسندگی و مدیریت وب سایت قهوه ایلیا از سال 1393 آغاز کرده است .

1 دیدگاه

  1. امید گفت:

    خاکشیرم میشه توش شست 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *