راهنمای خرید کپسول قهوه نسپرسو

کپسول قهوه

امروزه استفاده از کپسول قهوه به عنوان یکی از راههای آسان و سریع تهیه‌ی یک قهوه‌ی خوب بشمار می‌آید که استفاده‌ی از آن نسبت به گذشته در حال افزایش است . مهم‌ترین مزیت تهیه‌ی قهوه با استفاده از کپسول نسبت به دیگر روش‌ها این است که کپسول قهوه کار شما را بسیار راحت‌تر می‌کند ، به دلیل اینکه اندازه‌ی هر کپسول از آن مطابق با شات اسپرسو می‌باشد باعث می‌شود کار شما بسیار سریع‌تر و راحت‌تر شود . کپسول قهوه فقط برای استفاده در قهوه‌سازهایی که با بهره بردن از کپسول ، قهوه تهیه می‌کنند طراحی شده است . شرکت نسپرسو ( Nespresso ) به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین تولید کنندگان کپسول‌های قهوه ، سالیان زیادی است که در این زمینه فعالیت می‌کند .

نسپرسو انواع گوناگونی از کپسول‌های قهوه با طعم و عطرهای متفاوت را روانه‌ی بازار کرده است که تفاوت بین انواع مختلف آن ممکن است اندکی گیج کننده باشد ، در این راهنمای خرید ما شما را با انواع مختلف آن و تفاوتهایی که بین آنها وجود دارد آشنا می‌سازیم تا شما بتوانید با توجه به ذائقه‌ی خود از بین انواع کپسول قهوه نسپرسو ، بهترین انتخاب را انجام دهید . با قهوه ایلیا همراه باشید .

برای خرید کپسول قهوه ابتدا نیاز است با مفاهیمی آشنا شوید . یکی از مفاهیم مهم که هم برای خریدکپسول قهوه و هم برای کلیه‌ی دانه‌ها و پودرهای قهوه نیاز است که بدانید ” Intensity ” می‌باشد .

Intensity چیست ؟

کپسول قهوه

Intensity به عنوان استانداردی برای قهوه به شمار می‌رود و بطور کلی به معنی میانگین امتیازهای داده شده توسط کارشناسان حرفه‌ای قهوه از لحاظ‌های گوناگون مانند غلظت ، طعم و رایحه ، کافئین و … می‌باشد . محدوده‌ی نمره‌های داده شده از 2 تا 12 است . البته این نکته را فراموش نکنید که امتیاز پایین‌تر یک قهوه نسبت به دیگری دلیل پایین بودن کیفیت آن نیست ، Intensity با توجه به ذائقه‌های افراد ، امتیاز یک قهوه را تعیین می‌کند . به عنوان مثال هرچه غلظت قهوه بالاتر باشد امتیاز بیشتری می‌گیرد اما برخی افراد قهوه‌ی با غلظت پایین‌تر را بیشتر می‌پسندند پس قهوه‌ی مورد علاقه‌ی آنها از نظر غلظت نمره پایینتری را دارا می‌باشد .

Intensity شامل 8  مورد می‌باشد :

1 – رُست : هرچه درجه‌ی رست تیره‌تر باشد نمره‌ی آن بالاتر است .

2 – تلخی : هرچه درجه‌ی رست تیره تر باشد ، تلخی قهوه بیشتر است و تلخی بیشتر نمره‌ی بیشتری می‌گیرد .

3 – ترش‌مزگی یا اسیدیته : هرچه ترشمزگی کمتر باشد نمره‌ی دریافتی بالاتر است .

4 – آسیاب : درجه‌ی آسیاب نرم‌تر مساوی است با نمره بهتر و بالاتر .

5 – غلظت : هنگامی که درجه‌ی آسیاب قهوه نرم‌تر باشد آب راحت‌تر از میان ذرات آن عبور می‌کند ، همچنین زمان بیشتری برای تهیه‌ی قهوه نیاز است و غلظت آن بیشتر می‌شود . هرچه غلظت بالاتر باشد نمره‌ی بیشتری را داراست .

6 – مقدار قهوه بدست آمده : کپسول‌های قهوه با Intensity عدد 8 و بالاتر یک گرم قهوه‌ی بیشتری را نسبت به دیگر کپسول‌ها دارا هستند . بالاترین درجه‌ی Intensity برای کپسول قهوه حاوی 6 گرم قهوه است .

7 – کافئین : هرچه درجه‌ی رُست تیره تر باشد ، کافئین قهوه کمتر است . کافئین بالاتر نمره‌ی بالاتری را دریافت می‌کند .

8 – طعم و رایحه : برخی از انواع طعم و رایحه‌های قهوه هستند که طعم میوه‌ای و گلی مانند می‌دهد . این قهوه‌ها اگر با درجه‌ی تیره آسیاب شوند سریعا می‌سوزند و چیزی که باقی می‌ماند طعمی دودی و شکلاتی تلخ است . طبیعتا هرچه که طعم و رایحه‌ی قهوه بهتر باشد نمره‌ی آن نیز بالاتر است .

  • ترکیبات قهوه‌ای که Intensity بالاتری را دارند برای تهیه‌ی قهوه همراه با شیر و یا طعم دهنده‌های دیگر توصیه می‌شوند و قهوه‌هایی که Intensity آنها 5 و یا پایین‌تر است برای مصرف عادی و یا با مقدار اندکی شیر بهتر است . البته به طور کلی این نکته بستگی به ذائقه‌ی افراد دارد .

در ادامه با ما همراه باشید …

تقسیم بندی کپسول‌های قهوه نسپرسو :

بطور کلی کپسول‌های قهوه نسپرسو به 4 دسته تقسیم بندی می‌شوند :

خرید کپسول قهوه نسپرسو

1 – کپسول‌های اسپرسو : این نوع از کپسول‌ها به عنوان متداول ترین و قدیمی ترین قهوه‌ای که اکثر مردم از نوشیدن آن لذت می‌برند شناخته شده است . بیشترین تنوع در بین کپسول‌های نسپرسو مربوط به این دسته می‌باشد که شامل ترکیباتی از بهترین قهوه‌ها هستند .

2 – کپسول‌های خالص تک خاستگاه : این کپسول‌ها نیز نوعی از کپسول اسپرسو می‌باشند با این تفاوت که جزو قهوه‌های تک خاستگاه از بهترین مزارع پرورش قهوه در دنیا هستند و بصورت خالص از بهترین مزارع تک خاستگاه جهان عرضه می‌شوند .

3 – کپسول‌های Lungo : نوع دیگری از کپسول‌های نسپرسو به این دسته متعلق است که بطور تقریبی برای دو شات از قهوه‌ی اسپرسو استفاده می‌شوند .

4 – کپسول‌های بدون کافئین : به عنوان نوع خاصی از کپسول‌های نسپرسو به حساب می‌آیند و برای کسانی که به نوعی با مصرف کافئین مشکل دارند تهیه شده است . انواع متفاوتی از کپسول‌های بدون کافئین همراه با طعم ، رایحه و غلظت‌های گوناگون موجود است .

اگرچه نام متداول این محصول ” کپسول قهوه ” است و بیشتر مردم آن را به این نام می‌شناسند اما برخی به آن ” ظرف قهوه ” نیز می‌گویند .


راهنمای خرید کپسول قهوه نسپرسو :

1 ) کپسول‌های اسپرسو :

همانطور که اشاره کردیم انواع گوناگون کپسول‌های اسپرسو بیشترین بخش از این محصول را به خود اختصاص داده است که شامل ترکیباتی عالی به منظور تهیه‌ی یک قهوه‌ی اسپرسو بینظیر می‌باشد و از بهترین نواحی پرورش و تولید قهوه‌ی دنیا بدست آمده است . کپسول‌های ترکیبی اسپرسو به عنوان معروف ترین و پر استفاده ترین نوع کپسول‌های نسپرسو به حساب می‌آیند .

1 – کپسول قهوه Ristretto :

کپسول نسپرسو

قدرتمند ، غلیظ و متمایز : ترکیبی از بهترین قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و آفریقای شرقی همراه با تاثیر کمی از قهوه‌ی ربوستا . این قهوه غلظت بالایی را دارا می‌باشد .

Intensity : 10/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : غلیظ و خوشبو

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین نوع قهوه‌های آمریکای جنوبی از منابعی مانند کلمبیا و برزیل ، همراه با ترشمزگی ( اسیدیته ) ملایم قهوه‌های آفریقای شرقی و تاثیری از قهوه ربوستا به منظور دادن انرژی بیشتر .

رُست : برای دستیابی به ترکیبی از اسیدیته ، طعم میوه‌ای و رایحه‌ی بینظیر دانه‌های قهوه بصورت آهسته و جداگانه رُست می‌شوند . در نهایت باید گفت که طعم و رایحه‌ی قوی و غلظت بسیار بالا از ویژگی‌های مخصوص این کپسول می‌باشد .

طعم و رایحه : طعم میوه‌ای و شکلات گونه‌ همراه با تلخی قوی و اسیدیته‌ی ملایم .

بررسی و خرید : خرید Ristretto


2 – کپسول قهوه Arpeggio :

کپسول قهوه نسپرسو

غلیظ همراه با کرمای عالی : درجه‌ی رُست تیره از قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی . غلظت بالا همراه با طعم کاکائو گونه

 Intensity : 9/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه‌ طعم و رایحه : کاکائو گونه

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های آمریکای جنوبی و مرکزی با ویژگی‌های قهوه‌های کاستاریکایی .

رُست : درجه‌ی رُست نرم همراه با غلظت بالا

طعم و رایحه : طعم میوه‌ای ، جو ، کاکائو گونه و طعم خاکی مانند جزئی

بررسی و خرید : خرید Arpeggio


3 – کپسول Roma :

کپسول قهوه نسپرسو

کامل و متعادل : رُست آهسته و متعادل از قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی همراه با ربوستا . طعم تلخی ملایم خاکی مانند با ماندگاری بالا

 Intensity : 8/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : خاکی مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : پرورش یافته در ارتفاعات ، ترکیبی از عربیکای آمریکا و عربیکا و ربوستای برزیل . عربیکای آمریکای مرکزی طعم ملایم را به همراه می‌‌آورد و عربیکا و ربوستای برزیل که غلظت و طعم ماندگار را به دنبال دارد .

رُست : رُست آهسته و درجه‌ی آسیاب نرم که اسپرسویی ملایم برای شما به ارمغان می‌آورد .

طعم و رایحه : طعمی خاکی مانند از ترکیب دانه‌های طعم داده شده‌ی خاستگاه‌های مختلف

بررسی و خرید : خرید Roma


4 – کپسول Livanto :

خرید کپسول قهوه

کامل و متعادل : قهوه‌ی خالص عربیکا از آمریکای جنوبی و مرکزی . یکی از بهترین قهوه‌های متعادل نسپرسو .

 Intensity : 6/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : گندم مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از عالی ترین قهوه‌ی عربیکای آمریکای مرکزی و جنوبی که در کاستاریکا و کلمبیا یافت می‌شود که به منظور حفظ طعم اصلی آن طبق روشهای سنتی خوب  نگه داری می‌شود .

رُست : درجه‌ی رُست مدیوم که طعم غلات آن شامل گندم و جو را نگه داری می‌کند .

طعم و رایحه : ترکیبی از غلات گوناگون مانند گندم و جو و طعم‌های کاراملی و میوه‌ای .


5 – کپسول Volluto :

خرید کپسول قهوه

شیرین و میوه‌ای : قهوه‌ی خالص عربیکای آمریکای جنوبی . همراه با طعم شیرین و بیسکویتی و اسیدیته‌ی پایین و طعم میوه‌ای .

Intensity : 4/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه‌‌ طعم و رایحه : گندم مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های عربیکای برزیل و کلمبیا ، پرورش یافته در بهترین محیط‌های رشد قهوه .

رُست : رُست نرم که از طعم غلات مانند عربیکای برزیل و تازگی و طعم میوه‌ای عربیکای کلمبیا محافظت می‌کند .

طعم و رایحه : طعم ملایم و میوه‌ای با استفاده از طعم شیرین بیسکویتی .


6 – کپسول Capriccio :

کپسول قهوه نسپرسو

قوی و برجسته : ترکیبی از عربیکای آمریکای جنوبی به همراه تاثیری از ربوستا . همراه با عطر و رایحه‌ی بسیار قوی .

 Intensity : 5/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : غلات مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : عربیکای رشد کرده در ارتفاعات آمریکای جنوبی ترکیبی از اسیدیته‌ی ملایم و عطر قوی را ارائه می‌دهد که توسط عربیکای برزیل و مقدار کمی ربوستا به تعادل بینظیری رسیده است .

رُست : رُست نرم آن ترکیبی متمایز با ترشمزگی اندک را می‌سازد .

طعم و رایحه : طعمی شبیه به گندم و جو متعادل شده بوسیله‌ی اسیدیته‌ی سبک .


7 – کپسول Cosi :

کپسول قهوه

سبک و لیمویی : قهوه‌ی خالص آفریقای شرقی و عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی . همراه با غلظت سبک و طعم مرکبات

 Intensity  3/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : مرکبات

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از بهترین قهوه‌های آفریقای شرقی با طعم لیمویی همراه با سبکی و شیرینی آمریکای مرکزی و جنوبی .

رُست : درجه‌ی رُست آهسته که تازگی و سبکی برای شما به ارمغان می‌آورد .

طعم و رایحه : طعم مرکباتی همراه با طعم و رایحه‌ی لیمویی قوی که همراه با غلظت سبک باعث شادابی می‌شود .


8- کپسول Kazaar :

کپسول قهوه نسپرسو

این کپسول از محصولات جدید و منحصر به فرد نسپرسو  می‌باشد . این قهوه با رایحه‌ای تلخ و کمی فلفلی ، همراه با مزه‌ای بسیار تلخ و تند است که با اندک طعم خامه‌ای به همراه کرمای بالا ، ملایم شده است . Kazaar به عنوان غلیظ ترین نوع قهوه نسپرسو شناخته می‌شود . این محصول ترکیبی از دو نوع قهوه ربوستا و عربیکا است و از دو خاستگاه گوآتمالا و برزیل و قهوه ی عربیکای آمریکای جنوبی منطقه سرادو ( که به صورت جداگانه رست می‌شود ) تهیه شده است .

Intensity : 12/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : قوی و غلیظ و اندکی تند


بررسی و خرید : خرید Kazaar


9 – کپسول Dharkan :

کپسول قهوه نسپرسو

این کپسول نیز جزو کپسول قهوه‌های جدید نسپرسو به حساب می‌آید که قهوه‌ای تلخ ، غلیظ و خوش عطر و طعم است . این قهوه ترکیبی از دانه های 100 درصد شسته شده عربیکای آسیا و آمریکای لاتین است که مقداری از آن به مدت طولانی و با دمای پایین رست می‌شوند تا عطر و طعمی منحصر به فردی پیدا کند . همچنین در فرآیند بو دادن این قهوه از مقدار کمی پودر کاکائو تلخ و سرلاک استفاده شده تا اندک طعم و بوی این دو تجربه‌ی نوشیدن یک قهوه لذیذ را میسر سازد . قهوه نسپرسو دارکان درصد کافئین متوسطی دارد که مصرف آن را لذت بخش می‌کند .

Intensity : 11/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : کاکائو و سرلاک


بررسی و خرید : خرید Dharkan


2 ) کپسول‌های خالص تک خاستگاه :

کپسول‌های تک خاستگاه تنها مربوط به یک مکان می‌باشند و ترکیبی از مزارع پرورش قهوه مختلف نیستند . این کپسول‌ها به عنوان گروه خاص کپسول‌های نسپرسو به شمار می‌روند که از بهترین تک مزرعه‌های دنیا جمع آوری می‌شود .

1 – کپسول Dulsão Do Brazil :

کپسول قهوه نسپرسو

شیرین و ملایم : عربیکای خالص برزیل . قهوه‌ای عالی و متعادل با طعم شیرین مثل عسل به همراه طعم جو مانند .

 Intensity : 4/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه‌‌ طعم و رایحه : عسل

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : عربیکایی بینظیر و ممتاز از سرزمین‌های مرتفع جنوب برزیل که دانه‌های آن  بصورت دستی جمع آوری شده و در زیر نور خورشید فرآیند خشک سازی آن انجام شده است .

رُست : بصورت آهسته رُست شده که طعم شیرینی خوشایندی به آن می‌دهد .

طعم و رایحه : طعم شیرینی عسل مانند همراه با تاثیری از غلاتی مانند گندم و جو .


2 – کپسول Rosabaya de Brazil :

کپسول نسپرسو

میوه‌ای و متعادل : قهوه‌ای خالص از عربیکای کلمبیا . همراه با اسیدیته‌‌ی ملایم و طعم میوه‌ای و نوشیدنی برزیلی .

 Intensity : 6/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : نوشیدنی برزیلی

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : اسپرسوی تک خاستگاه خالص عربیکای کلمبیا که توسط تعداد کمی از پرورش دهندگان قهوه در مناطق وسیعی از کلمبیا پرورش یافته است که به دلیل شرایط فرآوری آن ، عطر و طعم اصلی آن ماندگاری بیشتری را پیدا می‌کند .

رُست : سرعت رُست آهسته و جداگانه باعث ایجاد طعم میوه‌ای و اسیدیته می‌شود و غلظت آن نیز بالاتر می‌رود .

‌طعم و رایحه : طعم میوه‌ای همراه با نوعی نوشیدنی برزیلی .


3 – کپسول Indriya from India :

کپسول نسپرسو

قدرتمند و تند : قهوه‌ی بینظیری از عربیکای مناطق جنوبی هند . همراه با غلظت فراوان که مشخصه‌ اش تندی آن است .

Intensity : 10/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 25 تا 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : تند بودن

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : عربیکا و ربوستای انتخاب شده از بهترین مزارع جنوبی هندوستان که در سرزمین‌های مرتفع آن رشد می‌کند .

رُست : عربیکا برای بدست آمدن عطری قوی و ماندگار بصورت آهسته  رُست می‌شود و در مقابل ربوستا به منظور بدست آمدن غلظت قوی تر بیشتر رُست می‌شود و این دو باعث بوجود آمدن ترکیبی خوب و متعادل می‌شود .

طعم و رایحه : طعم کاکائو مانند ، همچنین طعم ادویه‌های تند و جوز هندی را نیز یادآور می‌شود .

بررسی و خرید : خرید Indriya from India


 3 ) کپسول‌های Lungo :

تفاوت این نوع کپسول‌ها نسبت به انواع دیگر آن در این است که حجم کپسول‌های Lungo تقریبا دو تا سه برابر دیگر کپسول‌ها می‌باشد و شما می‌توانید با تهیه‌ی یک عدد کپسول دو تا سه شات اسپرسو تهیه نمایید .

1 – کپسول Fortissio Lungo  :

خرید کپسول قهوه

قوی و غلیظ  : این کپسول از قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و مرکزی همراه با مقدار کمی ربوستا تهیه شده است . قهوه‌ی عربیکای این کپسول در بین قهوه‌های عربیکا از بالاترین غلظت همراه با تلخی زیاد  برخوردار است .

 Intensity : 7/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی‌لیتر

مشخصه طعم و رایحه : خاکی مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : قهوه متعادل عربیکا از مناطق آمریکای مرکزی و جنوبی که برای غلظت بیشتر و طعم تلخ‌تر آن مقداری قهوه‌ی ربوستا نیز به آن اضافه شده است .

رُست : دانه‌های قهوه‌ی این کپسول با درجه‌ی رُست تیره رُست شده‌اند .

طعم و رایحه : غلظت بالا همراه با عطر و بوی فوق العاده ، از ویژگی‌های اصلی این محصول می‌باشد . طعم خاکی مانندآن نیز ویژگی دیگر این محصول است .


2 – کپسول  Vivalto Lungo :

خرید کپسول قهوه

پیچیده و متعادل : قهوه‌ای متعادل که از ترکیبات مختلف قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی و آفریقای شرقی تهیه شده است که طعم گل مانند نیز در آن مشهود است .

 Intensity : 4/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی ‌لیتر

مشخصه طعم و رایحه : گل مانند

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیب فوق‌العاده‌ای از عربیکای آمریکای جنوبی که در مناطق مرتفع آن رشد کرده است . اسیدیته‌ی آن ملایم است . عربیکای اتیوپی طعم و رایحه‌ای گل مانند به آن اضافه کرده است و قهوه‌ی Cerrado برزیل به آن تلخی بخشیده است .

رُست : رُست جداگانه‌ی ترکیبات مختلف این قهوه باعث شده است که ویژگی‌های اصلی آن بخوبی حفظ و باهم ترکیب شود .

طعم و رایحه : ترکیبی عالی از قهوه‌ی چند خاستگاه باعث بوجود آمدن قهوه‌ای با طعم و رایحه‌ای بینظیر مثل طعم خاکی ، غلات شیرین و گلی شده است .


3 – کپسول Linizio Lungo :

کپسول قهوه

عالی و متعادل : عربیکای خالص آمریکای جنوبی . ترکیبی عالی از قهوه‌های عالی برزیل و کلمبیا .

 Intensity : 4/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : شبیه به طعم جو و غلات

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : قهوه‌ی خالص عربیکای برزیل و کلمبیا .

رُست : بصورت آهسته رُست شده که طعم شیرینی خوشایندی به آن می‌دهد .

طعم و رایحه : غلات مانند بخصوص طعمی شبیه به جو


4 – کپسول Envivo Lungo :

کپسول قهوه نسپرسو

این کپسول جزو کپسول‌های قهوه جدید نسپرسو به شمار می‌آید که قهوه‌ای با رست تیره و از ترکیب قهوه‌ی ممتاز عربیکای هند و نوعی روبوستای مکزیک تهیه شده است . فنجان شما محتوی قهوه‌ای قوی با غلظت بالا و رایحه ای خوشبو که یادآور بوی چوب و نان زنجبیلی است ، خواهد بود .

Intensity : 9/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : نان زنجبیلی


بررسی و خرید : خرید Envivo Lungo


4 ) کپسول‌های بدون کافئین :

نسپرسو انواعی از کپسول‌های بدون کافئین را برای کسانی که نسبت به کافئین حساس هستند و یا اینکه با نوشیدن کافئین اذیت می‌شوند ، تهیه کرده است .

1 – کپسول Decaffeinato :

کپسول قهوه

میوه‌ای و سبک : ترکیبی از بهترین قهوه‌های عربیکای آمریکای جنوبی با مقداری ربوستا که بصورت آهسته رست شده و طعم و رایحه‌ی میوه‌ای می‌دهد .

 Intensity : 2/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی‌‎لیتر

مشخصه طعم و رایحه : طعم نوشیدنی میوه‌ای

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی بینظیر از چندین قهوه‌ی باکیفیت عربیکای آمریکای جنوبی . عربیکای کلمبیا به آن  طعم میوه مانند داده و مقدار کمی ربوستا نیز باعث تلخی و غلظت آن شده است  .

رُست : رُست آهسته آن باعث دادن طعمی میوه‌ای به قهوه می‌شود .

طعم و رایحه : این قهوه طعمی میوه‌‎ای و خوشایند و سبک برای شما به ارمغان می‌آورد .


2 –  کپسول Decaffeinato Lungo :

کپسول قهوه

سبک و خوش طعم : ترکیبی بینظیر از چندین قهوه‌ی باکیفیت عربیکای آمریکای جنوبی . مقدار کمی ربوستا نیز باعث تلخی و غلظت اندک آن شده است  .

 Intensity : 3/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 110 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : غلات مانند به ویژه جو

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : ترکیبی از ملایم ترین عریبکاهای برزیل و کلمبیا با تاثیر کمی از ربوستا .

رُست : رُست آهسته این قهوه باعث دادن طعمی میوه‌ای به قهوه می‌شود .

طعم و رایحه : طعمی میوه‌ای و ملایم که لذتی خوشایند را به ارمغان می‌آورد .


3 – کپسول Decaffeinato Intenso :

کپسول نسپرسو

غلیظ و قدرتمند : قهوه‌ی عربیکای آمریکای جنوبی با مقدار کمی ربوستا که سبب دادن طعمی کاکائویی به آن شده است . این قهوه غلیظ ترین نوع از کپسول‌های قهوه‌ بدون کافئین است و کرمای زیادی تولید می‌کند .

 Intensity : 7/12

حجم فنجان برای یک کپسول : 40 میلی لیتر

مشخصه طعم و رایحه : کاکائو

اطلاعات بیشتر :

خاستگاه : قهوه‌های درجه یک انتخاب شده از عربیکای آمریکای جنوبی که مقداری ربوستا باعث غلیظ شدن آن می‌شود .

رُست : درجه‌ی رُست آهسته که تازگی و سبکی برای شما به ارمغان می‌آورد و طولانی بودن آن سبب غلظت بیشتر می‌شود .

طعم و رایحه : طعمی شکلاتی و کاکائویی مانند که رایحه‌ای بسیار قوی را نیز همراه خود دارد و کرمای زیادی برای شما تولید می‌کند .

امید غفوری
امید غفوری
کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است و از سال 92 در زمینه های مختلف زبان از جمله ترجمه و تدریس فعالیت داشته است. وی سابقه فعالیت در چند سایت مختلف را به عنوان نویسنده و مترجم دارد و از سال 95 به تیم قهوه ایلیا پیوسته است.

1 دیدگاه

  1. امین گفت:

    سلام
    توضیحات خیلی خوب و کاملی بود فقط میشه توضیح بدید که برای کاپوچینو یا لاته کدوم کپسولها بهتر هستن و طعم بهتری میدن و یا اصلا فرقی میکنه که کپسول خاصی برای ترکیب با شیر استفاده کنیم یا نه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *