آموزش گرفتن فال قهوه

همانطور که در مطالب قبلی قهوه ایلیا در مورد فال قهوه و تاریخچه آن خواندید ، فال قهوه قدمتی درست به اندازه کشف و استفاده اعراب از قهوه دارد ، همان روزگارانی که اعراب از خوردن قهوه خام دست کشیدند و شروع به برشته کردن قهوه و بعد از آن آسیاب کردن و دم کردن قهوه نمودند . در ادامه به تفضیل در مورد آموزش گرفتن فال قهوه  می پردازیم ، با ما همراه باشید .

آموزش گرفتن فال قهوه :

برای گرفتن فال قهوه ابتدا باید موارد مورد نیاز آن را که در زیر به صورت مختصر درباره آن ها توضیح می دهیم تهیه نمایید و پس از تهیه قهوه ادامه مطلب همین صفحه را مطالعه کنید.

مواد لازم جهت تهیه قهوه برای گرفتن فال :

1 – قهوه ترک : قهوه ای که برای گرفتن فال قهوه استفاده می شود ، قهوه ترک می باشد ، که دلیل آن وجود مقدار قابل توجهی تفاله قهوه یا قهوه حل نشده در آب می باشد .برای آشنایی با طرز تهیه این قهوه میتوانید به طرز تهیه قهوه ترک مراجعه نمایید.

گرفتن فال قهوه

2 –قهوه جوش : برای دم کردن قهوه ترک به قهوه جوش مخصوص این کار نیاز است که به آن دله یا قهوه جوش ترک گفته می شود . برای تهیه این نوع قهوه جوش میتوانید به فروشگاه های قهوه و یا بخش قهوه جوش ترک فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

آموزش فال قهوه

3 – فنجان و نعلبکی : شما میبایست از فنجان های مناسب برای خوردن قهوه استفاده نمایید که برای گرفتن فال قهوه داشتن دو ویژگی در آن الزامیست اول اینکه دارای دیواره ای بلند و کشیده باشد و دوم اینکه دیواره داخلی فنجان دارای طرح و برامدگی یا فرورفتگی نباشد .

گرفتن فال قهوه

4 – سایر وسایل : شما میتوانید از قند و شکر  برای قوام بیشت قهوه استفاده کنید ، از یک همزن مناسب مانند قاشق مرباخوری برای هم زدن قهوه درون قهوه جوش استفاده کنید .

پس از تهیه قهوه و ریختن آن در فنجان ، ابتدا نیت کنید . پس از نوشیدن قهوه (بگذارید کمی از تفاله قهوه در ته فنجان باقی بماند ) نعلبکی را روی فنجان گذاشته و با دقت آنرا برگردانید . چند دقیقه بعد فال شما ظاهر شده است . شما میتوانید هم از روی فنجان و هم از روی نعلبکی فال خود را بخوانید ، برای این کار فنجان را در دست راست خود بگیرید . با خطوط فرضی آن را به چهار بخش تقسیم کنید ، حال هر بخش که شامل علائم و اشکال مختلف است را با تصاویر و سمبولهای مصور موجود در سایت تعبیر کنید .

شما میتوانید برای تعبیر و تفسیر  اشکالی که در فنجان قهوه خود دیده اید به بخش تعبیر فال قهوه مراجعه نمایید.

اگر شما روشی متفاوت برای گرفتن فال قهوه میدانید آن را با ما در میان بگذارید  و اگر تجربه ای در مورد گرفتن فال قهوه دارید آن را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *