theme
2474 بازدید

اینفوگرافیک : رابطه نوشیدن قهوه با زمان بدن

رابطه نوشیدن قهوه با زمان بدن :

بدن انسان سیستمی کاملا منظم و هماهنگ دارد ، به نحوی که میتوان از آن به عنوان یکی از دقیق ترین سیستم های جهان هستی نام برد . مطمئنا برای همه شما پیش آمده است که در طول روز بدون نگاه کردن به زمان و فقط با توجه به حالاتتان توانسته باشید زمان را حدس بزنید ، مثلا سر ظهر پس از چندین ساعت کار احساس گرسنگی کرده اید و بدون نگاه به ساعت متوجه شده اید که ظهر شده است و یا شب ، هنگام رانندگی با اینکه چندین ساعت در تاریکی شب در جاده رانندگی کرده اید متوجه شده اید که دیگر باید جایی مستقر شوید و برای خوابیدن آماده شوید و شاید بهترین و ملموس ترین مثال آن ماه رمضان باشد که شما روزه هستید و اوایل صبح که هر روز صبحانه میخورده اید گرسنه تان میشود ولی بعد از آن دیگر احساس گرسنگی نمیکنید  ، بعد دوباره برای ناهار احساس گرسنگی میکنید و وقتی از زمان آن میگذرد دیگر احساس گرسنگی نمی کنید . بسیاری از کار های ما انسان ها در طول شبانه روز این گونه است ، ما این زمانبندی دقیق در بدن را ساعت بدن می نامیم ، زمان از خواب بیدار شدن ، ساعت خوردن صبحانه ، ناهار و شام ، ساعت خوابیدن و … را ساعت بدن تنظیم می کند . همانطور که میدانید یکی از خواص قهوه به عنوان یک نوشیدنی دلچسب و خوشمزه داشتن درصد بالایی از کافئین است . کافئین موجود در قهوه باعث می شود ، ساعت بدن انسان به عقب کشیده شود و کارایی و عملکرد بدن برای انجام کار ها افزایش یابد ، مثلا اگر قرار است انسان ساعت ۱۰ شب احساس خستگی کند و به رخت خواب رود خوردن دو فنجان قهوه اسپرسو باعث می شود این زمان به ۱۰۵ دقیقه بعد موکول شود . در اینفوگرافیکی که برای شما تحت عنوان رابطه نوشیدن قهوه با زمان بدن توسط قهوه ایلیا آماده شده است شما میتوانید این فرایند را ببینید و مطالعه کنید .

اینفوگرافیک نوشیدن قهوه

منبع نوشته : ilovecoffee

عضویت در خبرنامه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، تخفیف های هفتگی فروشگاه و اطلاع از جشنواره های فروش ویژه مطلع شوید ، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

به جمع اعضای خبرنامه قهوه ایلیا ، خوش آمدید .

علی شمس
علی شمس
از سال 1388 در زمینه های مختلف وب فعالیت دارد ، وی سردبیر ، دبیر و نویسنده سایت های مختلفی در زمینه آی تی ، گرافیک ، متالورژی و ... بوده است .دارای مدرک کارشناسی متالورژی و کامپیوتر است و فعالیت خود در زمینه قهوه را همزمان با نویسندگی و مدیریت وب سایت قهوه ایلیا از سال 1393 آغاز کرده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *